OK
کابینت بانک

از چه نوع کفپوشی برای خانه استفاده کنیم؟


از چه نوع کفپوشی برای خانه استفاده کنیم؟

در این مقاله به مزایا و معایب کفپوش چوبی، کفپوش سرامیکی و کفپوشهای سنگی اشاره میشود.


از چه نوع کفپوشی برای خانه استفاده کنیم1- استفاده از کفپوش های  چوبی
کفپوش چوبی برای کسانی که کودک دارند یا حیوانات خانگی نگهداری می کنند، گزینه مناسبی نیست . زیرا کودکان با وسایل بازی و حیوانات خانگی با ناخن خود می توانند به کفپوش های چوبی آسیب وارد کنند. آنها می توانند با ریختن مایعات یا حتی با ادرار  خود کفپوش راخراب کنند. البته این بدان معنا نیست که شما نمی توانید از کفپوشهای چوبی لوکس در منزل خود استفاده کنید. راه  کارهایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها از کفپوش منزل خود حفاظت نمایید. کفپوش شیاردار می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. دستگاه هایی ساخته شده اند که کفپوش هایی با برجستگی های متفاوت تولید می کنند. برجستگی های این نوع کفپوش تشخیص خراش بر روی آن را دشوار می کند زیرا چوب از قبل "خراشیده" به نظر می رسد. در عین حال، این عامل مانع از سرخوردن کودکان بر روی سطح می شود و به حیوان خانگی کمک می کند تا چنگالهای آن هنگام راه رفتن در سطح زمین دچار لغزش نشود.
کفپوش های شیار دار با ظاهری "موج دار" باعث می شود تا هرگونه ساییدگی و پارگی در کفپوش به راحتی به چشم نیاید. همانطور که می دانید کفپوش چوبی یک محصول طبیعی است که هرچه بیشتر بر روی آن قدم بزنید ، جای پا و  ساییدگی و شکستگی بیشتر دیده می شود.

2- استفاده از کفپوش سرامیکی

کف پوش های سرامیکی در بین افراد از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. کفپوش های سرامیکی تنوع بسیار زیادی دارند. در مقابل رطوبت بسیار مقاوم هستند. تمیز کردن و نگهداری آنها نسبت به پارکت های چوبی راحت تر است ولی نصب سرامیک زمان بر است. کف پوش های سرامیکی در هوای سرد بسیار کف منزل را سرد می کند و همین امر باعث کاسته شدن محبوبیت آن شده است. سرامیک ها در مقابل ضربه ی شدید می شکنند و پیدا کردن تایل مشابه در بازار دشوار است و برای یک دست شدن سرامیک ها باید همه ی آنها را عوض کرد .سرامیک ها در صورتی که مرطوب یا خیس باشند بسیار لغزنده هستند و سردی آنها باعث درد مفاصل می شوند .

3- استفاده از سنگهای تزیینی
بهترین گزینه برای انتخاب کف منزل شما سنگ است. به تازگی سنگهای تزیینی زیبایی برای کف منازل ساخته شده است که طرح فرش و گلیم فرش دارد این سنگها در عین زیبا بودن، معایب کفپوش و سرامیک را ندارد . این سنگها در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند و شکنندگی سرامیک را ندارند.به علت ضخامت زیاد در فصل سرد نیز به اندازه سرامیک سرد نمی شوند. کفپوشهای سنگ مانند کفپوش خراشیده نمی شوند.  سنگهای کف از تنوع و مقاومت بالایی برخوردار است. این سنگ ها از یک بیس فراوری شده،طرح نانو با رنگ ثابت ساخته شده و لمینت شده است. این سه لایه بر روی هم پرس می شوند و ضخامت ۲سانت کاملا بدون بند با مقاومت عالی ذر برابر ضربه،آنتی باکتریال،سطحی شفاف و صیقلی،سبک،با حمل و نصبی آسان و عمر و دوام بالا را ایجاد می کند. این سنگ ها در سایزهای سفارشی نیز قابل اجرا هستند.

بررسی و خرید انواع کفپوشهای سنگی در کابینت بانکاز چه نوع کفپوشی برای خانه استفاده کنیم؟

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر