کابینت بانک در یک نگاه

کابینت بانک به منظور شکلدهی و انسجام بهتر به بازار کابینت و صنوف وابسته به آن در اوایل سال 1393 به صورت جدی و با بهره گیری از نیروهای باتجربه و باانگیزه شروع به کار کرد. این شرکت توانسته در طی مدت زمانی کوتاه و به سرعت نیاز مشتریانِ وسیع این صنعت را از پاسخدهـی به سؤالات ابتدایی گـرفته تا اعلام قیمت ورق هـای ام دی اف و سمپل رنگ ام دی اف و سنگ های مصنوعی برآورده سازد.

کابینت بانک به پاسخدهی به نیاز مشتریان نیز اکتفا نکرده و سعی کرده تا به کمک کارکنان خلاق و باانگیزه خود به رصد شرکتهای پیشتاز این صنعت بپردازد و جدیدترین تکنولوژی ها، ماشین آلات، محصولات، طراحی ها، اخبار مربوط به این صنعت و ... را در اختیار فعالان داخلی کشورمان قرار دهد. کابینت بانک با این کار به دنبال این است که پتانسیل بالقوه ی شرکتهای فعال داخلی را بالفعل کند و این باور و نگاه را که تولیدکننده داخلی میتواند محصول جدید مشابه خارجی را با کیفیت بالا تولید نماید، به آنها تزریق کند و جسارت لازم برای همکاری و ارتباط با شرکتهای خارجی را به آنها بدهد و در نهایت زمینه را برای تولید محصول باکیفیت ایرانی فراهم سازد. صنعت کابینت از نگاه کابینت بانک

برای ساخت یک دستگاه کابینت آشپزخانه نیاز به مشارکت مستقیم و غیرمستقیم حداقل 10 صنف مختلف میباشد که معمولاً چنین ویژگی ای تنها در صنایع مادر مانند صنعت خودرو، ساختمان و ... دیده میشود؛ و این مهم با توجه به ابعاد محصول و میزان مشارکت هر یک از صنوف، به نوبه خود منحصربفرد میباشد.

از طرف دیگر، این ویژگی برجسته پاره ای از مشکلات را برای اعضای این زنجیره ایجاد کرده است؛ به طور مثال فروشندگان حاضر در هر یک از این صنوف، سیاستهای مختص خود را دنبال میکنند بدین معنی که هیچ قانون خاصی برای قیمت گذاری در محصولات وجود ندارد، محصولات عرضه شده به بازار با آنچه در واقعیت هستند مطابقت نداشته و بعضا، محصولات تقلبی به جای محصولات واقعی به مشتریان عرضه میگردد، عدم آشنایی مجریان کار با تکنولوژیهای روز دنیا که شاید تمایل به انجام کسب و کارهای سنتی چند ده ساله و عدم گرایش به سبکهای جدید ریشه در همین مشکل داشته باشد، ترس از عدم وابستگی و لو رفتن اطلاعات کسب وکار شرکتها به جای تعامل و به اشتراک گذاری اطلاعات با آنها و مشکلاتی اینچنینی که مجموعه ی همه اینها در کنار هم، منجر به پیدایش یک بینظمی آزاردهنده در این صنعت شده است.نقش کابینت بانک

وبسایت کابینت بانک سعی دارد تا به عنوان بزرگترین شبکه ارتباط و اطلاع رسانی بین فعالان صنعت کابینت آشپزخانه، اطلاعات جامع و موثقی را در دسترس هر یک از صنوف این صنعت قرار دهد. اعلام قیمت های کابینت، ورق های ام دی اف، مواد اولیه صنایع چوب و به روزرسانی آنها به صورت هفتگی با توجه به قیمتهای معامله شده در سراسر کشور، نمونه ای از اقدامات این مجموعه به منظور کنترل و نظارت بهتر بر این بازار آشفته میباشد.

کابینت بانک با ارائه مطالبی از شرکتهای پیشتاز این صنعت در قالب مقاله، عکس، فیلم و خبر سعی بر ارتقای دانش تخصصی فعالان صنعت کابینت آشپزخانه دارد. این مجموعه همچنین با ایجاد بزرگترین سمپل و نمونه رنگ ام دی اف و سنگ مصنوعی دنیا با کیفیت بالا و توضیحات کامل هر رنگ به طور اختصاصی کمک شایانی به مجریان و مصرفکنندگان این صنعت کرده و امکان مقایسه رنگها را با کمترین چالش برای آنها فراهم ساخته است؛ ویژگی دیگر سمپل رنگ مجازی این است که توضیحات کاملی شامل مغز ورق، روکش، قیمت، کشور سازنده و فروشندگان موجود در بازار این محصول را ارائه میکند. کابینت بانک همچنین بستری را فراهم کرده که در آن هر فروشنده یا تأمین کننده میتواند در یک صفحه ی اختصاصی به معرفی خود بپردازد و محصولات خود را به طور رایگان در معرض نمایش قرار دهد؛ ویژگی ای که وبسایت کابینت بانک را از سایرین متمایز میکند این است که شرکتها با تبلیغ خود در این سایت میتوانند با کاربران مرتبط با این حرفه که در کابینت بانک بالغ بر 600 هزار کابر میباشند، تعامل کرده و خود را به صورت تخصصی آنها معرفی نمایند.