OK
کابینت بانک

چگونه یک جزیره آشپزخانه کاربردی طراحی کنیم؟( 1 )


چگونه یک جزیره آشپزخانه کاربردی طراحی کنیم؟( 1 )

وظیفه جزیره آشپزخانه چیست؟ چه لوازم خانگی ای در جزیره آشپزخانه تان نیاز دارید؟ چقدر فضای نگهداری در کابینت جزیره نیاز دارید؟ منبع :Houzz.com نویسنده: Vanessa Brunner ترجمه: کابینت بانک


 
چگونه یک جزیره آشپزخانه طراحی کنم؟ ( 1 )

یکی از فضاهای پیچیده برای طراحی در یک خانه، آشپزخانه است – و فهمیدن اینکه چگونه می توان یک جزیره را طراحی کرد برای صاحبان خانه گیج کننده است.کاربران زیادی هستند که بحث می کنند چگونه در مورد اندازه جزیره آشپزخانه تصمیم گیری کنند. هیچ فرمول خاصی برای اندازه گیری جزیره وجود ندارد، هر چند که بعضی از دستورالعمل های اندازه گیری می توانند به شما کمک کنند. طراحان آشپزخانه Thomas Ahmann و Steve Justrich با شش پرسش اساسی زیر توصیه های خوبی برای برنامه ریزی جزیره آشپزخانه عرضه کرده اند که ما در این مقاله تنها به سه پرسش اول خواهیم پرداخت:


1.وظیفه جزیره آشپزخانه چیست؟

قبل از اینکه شما شروع به فکر کردن در مورد راه حل های هوشمندانه نگهداری اقلام بکنید، تعیین کنید که وظیفه اصلی جزیره شما چه خواهد بود. در اکثر جزیره ها، یک طرف جزیره را به آشپزی و یک طرف دیگر را به خوردن اختصاص داده اند، اما ترجیح شما چیست؟ میز کار، پخت و پز، تمیز کردن، غذا خوردن یا امور سرگرم کننده؟ یا قرار است از آن برای همه کارهای خانه استفاده کنید؟ اگر شما می خواهید لوازم خانگی و سینک ظرف شویی در جزیره تان باشد، فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. اگر از آن فقط برای وعده های غذایی گاه به گاه  استفاده کنید، اولویت شما باید یک جزیره با فضایی برای نشستن باشد. Ahmann می گوید: «جزیره آشپزخانه زیرمجموعه کوچکی از موضوعات مربوط به طراحی کلی آشپزخانه است که باید به آن توجه شود. » جزیره جایی است که بیشترین تمرکز باید در آن صورت بگیرد.


2.چه لوازم خانگی ای در جزیره آشپزخانه تان نیاز دارید؟

اگر تصمیم گرفته اید که لوازم خانگی در جزیره آشپزخانه تان داشته باشید، شما نیاز به برنامه ریزی عملی خواهید داشت. Justrich می گوید: «اگر سینک ظرف شویی اصلی  در جزیره است، شما نیاز به یک ماشین ظرفشویی خواهید داشت و باید تصمیم بگیرید که این ماشین به سمت راست سینک قرار بگیرد یا به سمت چپ سینک. » آشپزخانه شما چقدر بزرگ است؟ اگر شما یک آشپزخانه بزرگ دارید و یخچال شما نزدیک جزیره نیست، شما ممکن است که یک یخچال توکار  در نزدیکی خود بخواهید. اگر شما مشغول نصب یک اجاق  هستید، فضایی را برای دریچه هود نیز باید در نظر بگیرید. یک لیستی از هر آنچه که در جزیره آشپزخانه تان می خواهید به ترتیب اولویت تهیه کنید. ممکن است که نتوانید همه چیز را در جزیره آشپزخانه تان قرار دهید اما سعی کنید که حداقل پنج اولویت بالای خود را داشته باشید.


3.چقدر فضای نگهداری نیاز دارید؟

بسیاری از اینها بستگی به طراحی آشپزخانه شما دارد. اگر شما تعداد زیادی کابینت در آشپزخانه خود دارید، ممکن است فضای نگهداری در جزیره اولویت شما نباشد. در چنین شرایطی ممکن است بخواهید سینک و سایر لوازم خانگی را در جزیره تان قرار دهید، اما سعی کنید فضایی را نزدیک سینک برای ابزارهای آشپزی  و تخته گوشت  ایجاد کنید. Justrich می گوید: «معمولاً دو کابینت زمینی  60 سانتیمتری پشت به پشت، بیشتر در زیر جزیره منطبق می شود. » از طرفی Ahmann پیشنهاد می دهد که جزیره تان را به عرض 90 سانتیمتر ایجاد کنید، چرا که این ابعاد زیباتر به نظر می رسد – اگرچه گاهی اوقات عرض 60 سانتیمتر مناسب تر است. البته طول جزیره می تواند به اندازه 120 سانتیمتر باشد، اما اگر نیاز دارید که سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و اجاق گاز صفحه ای را در جزیره قرار دهید، او پیشنهاد می کند که برنامه ریزی تان را برای حداقل 2 متر انجام دهید.


نویسنده: Vanessa Brunner
ترجمه: کابینت بانک

برای مطالعه ادامه کلیک کنید:


چگونه یک جزیره آشپزخانه کاربردی طراحی کنیم؟( 2 )

چگونه یک جزیره آشپزخانه کاربردی طراحی کنیم؟( 1 )

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر