OK
کابینت بانک

جدیدترین سبک های طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه 2017


جدیدترین سبک های طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه 2017

نحوه طراحی دکوراسیون آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که آشپزخانه قلب خانه شماست، بهتر است به کمک موارد دکوری مانند روکش های خاص، متریال های دکوری و کلکسیون های گران قیمت دکوراسیونی خاص داشته باشید...

 
آشپزخانه با ارزش ترین مکان در خانه است. در جدیدترین نظرسنجی که توسط یک تولید کننده لوازم آشپزخانه در بریتانیا انجام شد، 52 درصد از شرکت کنندگان دکوراسیون آشپزخانه را زیباترین مکان در خانه، 40 درصد سالن پذیرایی و 3 درصد حمام و اتاق خواب را در اولویت های بعدی خود اعلام کردند. از این 52 درصد، 39 درصدشان بیش از 1000 پوند و 7 درصد بیش از 5000 پوند برای داشتن آشپزخانه ای با کیفیت در 5 سال گذشته خرج کرده بودند؛ بدون اینکه به افزایش قیمت کابینت و دکوراسیون آشپزخانه خود توجه کنند.

جدیدترین سبک ها و متریال های کابینت و دکوراسیون آشپزخانه 2018


در این مطلب سبک های جدیدی که در وب سایت ها و ژورنال های معتبر در حوزه طراحی کابینت و دکوراسیون مانند: HGTV, Country Living, BHG, Houzz, house beautiful و ... به عنوان سبک های برتر 2017 اعلام شده اند و پیش بینی کرده اند که تا انتهای سال هم ادامه داشته باشند، را برایتان جمع آوری نموده ایم.

کفپوش تیره: 
اگر در آشپزخانه تان از کابینت و دیوار رنگ سفید یا روشن استفاده می کنید، انتخاب کفپوشی تیره برای آشپزخانه طرحی خاص به آشپزخانه تان می دهد.

استفاده از فلز:
هود لازمه ی هر آشپزخانه ای است و جنس روکش یا پوشش آن از اهمیت زیادی برخوردار است؛ طرح مدرن و جذاب فلز از طرح های محبوب به شمار می رود و طرفداران زیادی دارد.

طراحی از زمین تا سقف:
فرش هر چقدر هم با دوام و زیبا باشد، مناسب آشپزخانه شلوغ نمی باشد؛ لذا شما می توانید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود به جای فرش از کفپوش های کاشی طرح دار استفاده نمایید. استفاده از این نوع کفپوش ها می تواند به طراحی خاص در آشپزخانه شما کمک شایانی کند.

استفاده از روکش های خاص:
اگر بودجه تان به شما اجازه نمی دهد تا از چوب طبیعی استفاده کنید، می توانید از روکش های مخصوص مانند طرح چوب یا چو.بی در طراحی آشپزخانه تان استفاده کنید.

لوازم آشپزخانه تیره و سیاه:
استفاده از لوازم آشپزخانه استیل بسیار فراگیر و در هر آشپزخانه ای کم و بیش دیده می شود. با استفاده از لوازم و تجهیزات آشپزخانه سیاه مانند اجاق گاز در تصویر زیر، طراحی خاصی به آشپزخانه خود بدهید.

صفحه روی کابینت کوارتز:
بیشتر افراد در بازسازی آشپزخانه های خود صفحه های روی کابینت قدیمی خود را تعویض کرده و از صفحه کابینت کوارتز استفاده می کنند.

سبک صنعتی:
طراحی صنعتی آشپزخانه سبکی است که در سال های اخیر به ویژه در منطقه اسکاندیناوی رواج یافته است. با توجه به شرایط فعلی، به نظر می رسد این روند در سال 2017 نیز ادامه پیدا کند. در این نوع طراحی از جزئیاتی مانند آجر، لوله های روکار، فلز و ... استفاده می شود. در سبک صنعتی آشپزخانه متریال های چوب، سنگ و بتن با هم ترکیب شده و طراحی جدیدی ارائه می کنند.

کابینت های بی دستگیره:
با استفاده از کابینت بدون دستگیره و درب های ساده می توان سبکی ساده و مدرن داشت. این سبک اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته و پیش بینی می شود که در سال 2018 هم دنبال شود.

راه حل های ذخیره سازی کامل:
در سال 2017 هم طراحان و هم صاحب خانه ها ترجیح می دهند که لوازم کوچک را مخفی کنند؛ پس نیازمند راه حل های ذخیره سازی هوشمند و با کیفیت بالا هستند. لازم به ذکر است که این راه حل ها در هر سبک آشپزخانه ای قابل اجرا می باشند.

استفاده از مس یا فلز:
در سال 2017 رنگ خاکستری در کابینت ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این روند، دسته های رنگی مسی، لوازم خانگی و لوازم جانبی مسی یا فلزی بیشتری دیده می شود؛ به همین دلیل همه به دنبال جایگزین مناسبی برای استیل و رنگ سیاه هستند. با مخلوط کردن فلز و کابینت های سفید با هم مانند تصویر زیر، طرحی جذاب و فوق العاده خواهید داشت.

وصل کردن کابینت هوایی به کانترتاپ:
یکی دیگر از طراحی های خاص، وصل شدن کابینت های هوایی به صفحه کابینت است که می تواند طرحی مدرن و خاص باشد.

طرح خاص:
در سال 2017 کابینت های خاکستری یا بژ با دستگیره های فلزی طلایی مورد توجه زیادی قرار گرفته اند؛ معمولاً در این آشپزخانه ها از شلف های چوبی استفاده می شود تا طرح یکنواخت به نظر نرسد.

استفاده از فلز:
استفاده از فلزات تیره در دکوراسیون آشپزخانه چه با سبک مدرن و حتی سبک های صنعتی می تواند کنتراست بالایی ایجاد کند.

طرح کلاسیک سیاه و سفید:
هر چه سبک ها پیشرفت کنند و طراحی ها مدرن تر شوند، از جذابیت طرح سیاه و سفید کم نمی شود. در تصویر زیر طرحی از ایکیا را می بینید که در سال 2017 جزء طرح های برجسته و خاص شناخته شده است.

استفاده از وسایل هوشمند:
امروزه مدرنیته به آشپزخانه هم رسیده و با استفاده از وسایل هوشمند می توان آشپزخانه ای کاملاً مدرن داشت. این وسایل هوشمند می تواند شیر آب اتوماتیک و هوشمند، اجاق گاز لمسی و ... باشد.

صفحه روی کابینت سفارشی:
با ترکیب متریال هایی مانند سنگ و چوب و یا چوب و استیل می توان کانتر تاپی کاملاً سفارشی با طرحی خاص و جدید ایجاد نمود.


کفپوش های سنگی جدید در آشپزخانه:
در سال 2017 کاشی هایی که مانند سنگ طراحی شده اند، انتخابی ایده آل برای کفپوش آشپزخانه ها به شمار می آیند. بیشتر مردم از این نوع کفپوش ها استفاده می کنند. کفپوش کاشی طرح دار علاوه بر زیبایی دارای دوام بالایی است و تمیز کردن آن نیز ساده است.
جدیدترین سبک های طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه 2017
نويسنده :
رضا
تاريخ :
یکشنبه 1 مرداد 1396
نظر :
مقاله هاتون واقعا عالي هستن - ممنون

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر