OK
کابینت بانک

سبک های جدید طراحی دکوراسیون آشپزخانه سال 2018


سبک های جدید طراحی دکوراسیون آشپزخانه سال 2018

پیش بینی می شود که در سال 2018 طراحی دکوراسیون آشپزخانه ادامه روند 2017 را پیش بگیرد و از همان سبک ها و طرح ها پیروی کند. در این مطلب عکس هایی از این طرح ها را برایتان بیان می کنیم...


در نمایشگاه KBIS که بزرگترین نمایشگاه آشپزخانه و حمام است و هر ساله در فلوریدا انجام می شود، سبک های جدید به نمایش گذاشته می شوند، سبک های جدید طراحی دکوراسیونی که در سال 2017 به نمایش گذاشته شد و پیش بینی می شود که تا سال 2018 هم ادامه داشته باشند عبارتند از:

گرانیت دیگر استفاده نمی شود:
اخیرا کانترتاپ کوارتز طرفدار زیادی دارد، این نوع صفحه روی کابینت دوام بالایی دارد و جایگزین مناسبی برای گرانیت است. در این نمایشگاه طرح های جدید کوارتز به نمایش گذاشته شد.روکش های برنجی برگشته اند:
کریستال هنوز هم طرفدار دارد اما اخیرا روکش های برنجی درخشش خوبی دارند. به خصوص از این روکش ها در شیر آب و ... استفاده شده است.

سینک های سنگی:
سینک های سنگی دست ساز موضوع داغ این نمایشگاه بود که نمونه های آن را می توانید ببینید.


کابینت هایی با رنگ دو تناژه:
سبک جدیدی که مورد توجه قرار گرفت، طراحی کابینت با دو تناژ رنگ بود که می توانید در تصاویر زیر نمونه هایی از این نوع طراحی را ببینید.رنگ آبی:
در سال 2018 رنگ آبی وارد آشپزخانه می شود وپیش بینی می شود که در این سال  کابینت و یا حتی لوازم آشپزخانه آبی طرفدار زیادی داشته باشد.


وسایل و کابینت های رنگی:
علاوه بر رنگ آبی، در این نمایشگاه لوازم آشپزخانه و کابینت های رنگی مانند سبز، قرمز و ... هم دیده شد.


بین کابینتی کاشی مترو از دور خارج شد:
به جای بین کابینتی کاشی مترو از کاشی های طرح دار با بافت جدید و خاص استفاده می شود.


حذف کابینت های هوایی:
در طراحی های 2017 کابینت های هوایی حذف شده و بیشتر از پنجره آشپزخانه و یا شلف دیواری در آشپزخانه استفاده می شود. همین طور در سال 2017 از سینک های بزرگ و کاربردی بیشتر استقبال شده است.


لوازم آشپزخانه زیر کانتر:
می توانید با طراحی یونیت یا مکانی برای لوازم آشپزخانه، ذخیره سازی در آشپزخانه تان را بهبود ببخشید.


طراحی هود به سبک کابینت:
این نوع طراحی در سال 2016 آغاز شد و در سال 2017 ادامه پیدا کرد. به دلیل زیبایی و طرفداران زیادی که طراحی هود به سبک کابینت دارد، پیش بینی می شود که این طرح تا سال 2018 هم ادامه پیدا کند.نورپردازی زیر کابینت:
استفاده از نورپردازی درست در آشپزخانه، اهمیت زیادی دارد. روشنایی زیرکابینتی یا LED که زیر کابینت نصب می شود، می تواند گزینه خوبی برای این منظور باشد. این LED ها می توانند شکل های متفاوتی مانند توپ، نوار یا میله داشته باشند.


آشپزخانه ای با کابینت های قاب دار:
در سال 2017 طرفداران کابینت های قاب دار رو به افزایش هستند و این نوع طراحی مورد توجه قرار گرفته است. نمونه هایی از این طرح ها را ببینید.


آشپزخانه هایی با ترکیب سنگ و فلز:
یکی دیگر از طرح هایی که از سال 2016 شروع شد و تا 2017 ادامه پیدا کرد، استفاده از سنگ و فلز در آشپزخانه بود که در سال 2016 بیشتر خود را نشان داد. مزیت این نوع آشپزخانه ها دوام بالای آنهاست. از معروف ترین متریال هایی که در این مورد استفاده می شوند می توان به بتن اکسپوز اشاره داشت.استفاده از روکش های طبیعی:
با جایگزین شدن روکش های طبیعی به جای روکش های مصنوعی، محیطی طبیعی و گرم و دلنشین در آشپزخانه تان داشته باشید. استفاده از این نوع روکش ها در سال 2017 طرفدار زیادی دارد.


طراحی جدید صفحه روی کابینت:
در اکثر طراحی ها صفحه روی کابینت چند سانت جلوتر از کابینت و درب آن قرار می گیرد، اما اخیرا تمام کانترتاپ ها در راستا و هم اندازه با درب و کشوی کابینت ها طراحی می شود. 


سوپرمارکت کشویی:
سوپرمارکت های کشویی ایده جدیدی هستند که در اکثر آشپزخانه های مدرن دیده می شود و در جاهای مختلف نصب می شوند، این سوپرمارکت ها می توانند به صورت عمودی و یا حتی به صورت کشوهای جداگانه طراحی شوند و مواد غذایی و یا حتی ظروف کوچک را داخل خود جای دهند.


سینک های گوشه:
یک اشتباه رایج که در اکثر آشپزخانه ها دیده می شود، قرار دادن ماشین ظرفشوئی در کنار سینک است. با این طرح شما راحت نمی توانید در اطراف سینک رفت و آمد داشته باشید. یک راه حل این است که بین سینک گوشه و ماشین ظرفشوئی کابینتی اضافه کنید تا راحت تر کارهایتان را انجام دهید. توجه داشته باشید که در سال 2017 استفاده از دو سینک در آشپزخانه و یا سینک گوشه مورد توجه قرار گرفته است. در اکثر آشپزخانه های مدرن جدید یک سینک گوشه و سینکی روی جزیره آشپزخانه طراحی می شود. 


در اینجا میخواهیم جدیدترین و شایع ترین مشکلاتی که ممکن است در طراحی آشپزخانه تان با آن روبه رو شوید و راه حل های رفع آنها را برایتان نام ببریم:
با وجود پنجره نمی تاون کابینت هوایی داشت:

راه حل:  با اضافه کردن شلف دیواری، می توان این مشکل را حل کرد. 

خانواده پرجمعیت و آشپزخانه کوچک که جایی برای گذاشتن میز ناهارخوری ندارد:
راه حل: ،با اضافه کردن نیمکت L شکل در اطراف یک میز گرد، می توانید صندلی بیشتری داشته باشید.

از دکور آشپزخانه تان خسته شده اید، اما بودجه تان نمی رسد تا بازسازی داشته باشید:
راه حل: با هزینه ای کم اشیاء تزئینی یا فلزی به آشپزخانه تان اضافه کنید. مانند لوسترهایی که به این آشپزخانه اضافه شده اند. 


 

سبک های جدید طراحی دکوراسیون آشپزخانه سال 2018

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر