OK
کابینت بانک

با استفاده از آینه آشپزخانه خود را جذاب تر کنید


با استفاده از آینه آشپزخانه خود را جذاب تر کنید

همان طور که می دانید سطوح انعکاسی می توانند فضای آشپزخانه شما را بزرگتر و روشن تر نشان دهند؛ در این مقاله بخوانید که چرا باید در آشپزخانه خود آینه داشته باشید و چگونه باید به آشپزخانه خود آینه اضافه کنید...


اگر با دقت کافی برای آشپزخانه تان آینه انتخاب کنید، زرق و برق زیادی را شاهد خواهید بود. سطوح بازتابی هنگامی که مورد استفاده قرار می گیرند، سبب افزایش روشنایی محیط و بزرگ نشان دادن مکان می شوند. استفاده از آینه یک روش ساده اما در عین حال موثر برای بزرگ تر کردن فضای آشپزخانه شماست. 

بسته به نوع آینه می توانید طرح خاصی برای آشپزخانه خود داشته باشید. این روش های خلاقانه را مرور کنید تا بتوانید به آشپزخانه خود آینه یا سطح بازتاب کننده اضافه کنید.

آینه روی دیوار پشت اجاق گاز
یک روش هوشمندانه این است که پشت اجاق گاز خود آینه داشته باشید. همانطور که در تصویر می بینید، استفاده از یک بین کابینتی آینه ای، پشت اجاق گاز این اجازه را به شما می دهد تا هنگام آشپزی به راحتی با اعضای خانواده گپ بزنید و کودکان خود را زیر نظر داشته باشید. این نوع بین کابینتی فضای آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد. در این آشپزخانه بازتاب نور در فضا با ترکیب آینه و سقف شیشه ای و پنجره های بزرگ، دو چندان شده است.


پشت سینک ظرفشوئی خود آینه داشته باشید
همانطور که گفته شد، آینه ها برای بازتاب نور هستند و آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهند. استفاده از آینه در آشپزخانه های کوچک و تاریک، کارایی بیشتری دارد. در تصویر زیر آینه، حیاط پشت خانه را به آشپزخانه انعکاس می دهد و فضایی زیبا رقم می زند.

جنس آینه
استفاده از جنس و نوع درست آینه، نکته ای کلیدی است. برای یک آشپزخانه سنتی باید  آینه ای با ظاهری زیبا و خاص در نظر بگیرید. اگر می خواهید از آینه در یک آشپزخانه سبک معاصر استفاده کنید بهتر است مانند تصویر، آینه رنگی یا دارای طرح های رنگی بکار ببرید.
یک بین کابینتی آینه ای باید از شیشه خمیری ساخته شود، زیرا در غیر اینصورت هنگام تماس با گرما شکسته می شود. آینه می تواند در ورق های ضخیم تهیه شود تا دوام بالاتری داشته باشد. از طرفی بین کابینتی آینه ای گران و هزینه بر است.

درب کابینت
به دلیل حداکثر انعکاس نور، درب های کابینتی آینه ای روی دیوار آشپزخانه نمای زیادی دارند. همچنین آینه ها جایگزینی مناسب برای شیشه ساده هستند. اگر نگران تمیز کردن سطح براق یا شیشه هستید، می توانید از آینه هایی استفاده کنید که لکه پذیر نیستند.

گزینه دیگر برای درب کابینت استفاده از شیشه های رنگی است. این مورد می تواند جایگزین مناسبی برای درب کابینت با شیشه براق باشد. در تصویر زیر نمونه ای از این طرح را ببینید.

چراغ های آویز بازتابنده انتخاب کنید
اگر واقعا می خواهید طرحی متفاوت داشته باشید، از چراغ های آویز بازتابنده برای سقف آشپزخانه خود استفاده کنید. این طرح برای همه جذابیت ندارد، اما می تواند یک پیشنهاد باشد. چراغ های بزرگ مانند آویزهای کلاسیک مسی در تصویر زیر وقتی بالای یک جزیره آشپزخانه نصب شوند، جذابیت بالایی خواهند داشت. به همین ترتیب استفاده از لوازمی نظیر این، می تواند آشپزخانه ای رویایی برایتان رقم زند.

کاشی های بازتابنده
روش دیگر، استفاده از کاشی های آینه ای است که برای حفظ کامل نور در خود، طراحی شده اند. این کاشی های مترو جذابیت زیادی به محیط می بخشند. کاشی های آینه ای در طرح ها و رنگ های مختلف از چهارضلعی گرفته تا شش ضلعی، وجود دارند و قیمتشان از ورق آینه یا شیشه ارزان تر است. اگر می خواهید از این کاشی ها برای بین کابینتی پشت اجاق گاز استفاده کنید، مطمئن شوید که در برابر حرارت مقاوم هستند.

پانل آینه ای
معمولا پانل آینه ای در سایز مشخص خریداری می شود و قابل نصب در هر قسمت از آشپزخانه مانند درب، جلوی کابینت و یا جلوی یک جزیره آشپزخانه است. در تصویر زیر پانل آینه ای نصب شده، تصوری ایجاد می کند که عمق کف از جزیره آشپزخانه بیشتر است، به همین دلیل آشپزخانه بزرگ تر نشان داده می شود.

روی دیوار
آینه را روی دیوار آشپزخانه نصب کنید تا آشپزخانه تان به مراتب بزرگتر دیده شود، این روش مناسب آشپزخانه های کوچک است. 

روش های سنتی را دنبال کنید
نیاز نیست برای داشتن آینه در آشپزخانه خود از یک بین کابینتی گران قیمت و یا موارد دیگر استفاده کنید. با بکار بردن یک آینه دیواری ساده و مستطیل شکل می توانید به راحتی خاصیت های آینه را در آشپزخانه تان داشته باشید. مزیت این نوع آینه ها این است که علاوه بر تزئینی بودن، یک راه حل عالی برای اضافه کردن انعکاس نور به آشپزخانه محسوب می شوند.

مخفی کردن
روش هوشمندانه دیگر این است که از آینه برای مخفی کردن چیزی در آشپزخانه استفاده شود. مثلا در تصویر زیر ستون های سازه آینه ای مورد استفاده قرار گرفته اند تا چهره زشت ستون را بپوشانند. 

از این روش می توان برای مخفی کردن موارد دیگر هم استفاده کرد، برای مثال در این آشپزخانه با استفاده از آینه، هود مخفی شده است.

درون آن را ببینید
اگر تصمیم دارید از حداکثر ویژگی انعکاس نور آینه استفاده کنید، می توانید این روش را در نظر بگیرید. کافی است آینه را جای مناسبی طراحی کنید تا بتوانید انعکاس جذابی درون آن داشته باشید، مثلا در تصویر زیر آینه پشت اجاق گاز نصب شده و با انعکاس کاملی که دارد، این حس را به شما منتقل می کند که اشیاء داخل آن هستند. 


با استفاده از آینه آشپزخانه خود را جذاب تر کنید
نويسنده :
نگار
تاريخ :
سه شنیه 10 مرداد 1396
نظر :
مقاله فوق العاده است . خسته نباشيد

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر