OK
کابینت بانک

چگونه یک جزیره آشپزخانه کاربردی طراحی کنیم؟( 2 )


چگونه یک جزیره آشپزخانه کاربردی طراحی کنیم؟( 2 )

ارتفاع کانتر چقدر باید باشد؟ جزیره چقدر با طراحی آشپزخانه شما هماهنگ است؟ آیا به یک طراح نیاز دارید؟ نویسنده: Vanessa Brunner ترجمه: کابینت بانک


چگونه یک جزیره آشپزخانه طراحی کنم؟ ( 2 )


1.    ...
2.    ...
3.    ...

در صورتی که موارد 1 و 2 و 3 را مطالعه نکرده اید اینجا کلیک کنید.

4. ارتفاع کانتر چقدر باید باشد؟
ابتدا، ارتفاع صندلی خود را تعیین کنید. اگر شما می خواهید که صندلی بار در کنار جزیره تان داشته باشید، باید تصمیم بگیرید که ارتفاع آن 90 سانتیمتر باشد یا 105 سانتیمتر – جزیره می تواند در دو سطح طراحی شود، سطح پایین تر برای میز کار و سطح بالاتر برای غذاخوری؛ که سطح بالاتر باید با صندلی های بار منطبق شود. دیواره بین این دو سطح می تواند یک مکان دم دستی برای پریزهای برق  باشد. صندلی 90 سانتیمتری برای نشستن تعبیه شده است که اندازه آن بین صندلی بار و صندلی میز می باشد.


5. جزیره چقدر با طراحی آشپزخانه شما هماهنگ است؟
به طور طبیعی آشپزخانه محیط شلوغی است پس نیاز است که هر بخش آن به طور منظم طراحی شود. مطمئن باشید قسمتی از جزیره که میز کار شما محسوب می شود می تواند همان وظیفه کانتر آشپزخانه شما را انجام دهد. آیا این به بقیه آشپزخانه شما حسی منتقل می کند؟ آیا این می تواند با مثلث کار  سینک، اجاق گاز و یخچال هماهنگ شود؟ آیا شما به یک سینک دم دستی  دیگر در جای دیگر نیاز ندارید؟ Ahmann پیشنهاد می دهد که جزیره در سمت داخل آشپزخانه حداقل باید 105 سانتیمتر فضا داشته باشد، اما بیشتر از 150 سانتیمتر معمولاً ضرورتی ندارد. اندازه سمت غذاخوری جزیره نیز معمولاً توسط فضای مجاور تعیین می شود – البته اگر اتاق غذاخوری یا اتاق پذیرایی وجود داشته باشد.


6. آیا به یک طراح نیاز دارید؟
بستگی دارد. جزیره ها اغلب نقطه کار و محل تجمع در آشپزخانه هستند، بنابراین فکر زیادی صرف طراحی آنها می شود. Ahmann می گوید: «هرکسی با داشتن حس خوبی از تناسب و برنامه ریزی دقیق می تواند این طراحی را انجام دهد. » اما این جمله همه افراد را شامل نمی شود. یک طراح یا معمار می تواند در این کار به شما کمک کند، مخصوصاً هنگامی که از آشپزخانه توقعی بیش از آشپزی دارید.


نویسنده: Vanessa Brunner
ترجمه: کابینت بانک
 

چگونه یک جزیره آشپزخانه کاربردی طراحی کنیم؟( 2 )

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر