OK
کابینت بانک

دستیار هوشمند برای اپراتورهای دستگاه پنل بر ام دی اف هوماگ


دستیار هوشمند برای اپراتورهای دستگاه پنل بر ام دی اف هوماگ

سیستم intelliGuide اولین سیستم کمکی در تاریخ فناوری برش صنایع صفحه ای است که به صورت هوشمند و انعطاف‌پذیر اقدامات اپراتور دستگاه پنل بُر را هدایت می کند.


 شرکت هوماگ سیستمی ارائه کرده است که دستیار اپراتور دستگاه پنل بُر است. سیستم intelliGuide اولین سیستم کمکی در تاریخ فناوری برش صنایع صفحه ای است که به صورت هوشمند و انعطاف‌پذیر نسبت به اقدامات اپراتور دستگاه پنل بُر واکنش نشان می‌دهد. این یعنی شما روی فرایند برش کنترل کامل دارید. این سیستم در نمایشگاه لیگنا 2017 در هانوفر آلمان برنده‌ی جایزه‌ی مهم‌ترین نوآوری شد.


عملکرد دستیار هوشمند IntelliGuide


اگر دستگاه پنل بُر به نسخه‌ی کامل این سیستم مجهز باشد، اپراتور دستگاه از حمایت بصری کامل این سیستم بهره‌مند خواهد شد. یک لامپ LED نواری خط برش را با رنگ‌های مختلف روشن می‌کند، هم‌چنین طول قطعه‌ای که باید وارد دستگاه شود با همین نور نشان داده می‌شود و به این طریق اقدام بعدی اپراتور را به او نشان می‌دهد. هم‌چنین دستگاه با کمک دوربین‌هایی که در بالای آن نصب شده است تشخیص می دهد هر قطعه کجا است، سپس با استفاده از این اطلاعات به اپراتور نشان می‌دهد کدام قطعه، در چه جهتی باید درون دستگاه قرار بگیرد. اگر در این مرحله چیدمان قطعه ای از برنامه‌ی دستگاه خارج شود، اره به طور خودکار فرایند برش را تنظیم می‌کند، و اگر این امکان وجود نداشته باشد، سیستم از طریق لامپ‌های LED یا اشعه‌ی لیزر اپراتور را از وجود خطا مطلع می‌کند. این سیستم نمادها را مستقیما روی قطعه نمایش می‌دهد و به اپراتور نشان می‌دهد که چه باید بکند، برای مثال باید قطعه را بچرخاند، داخل دستگاه قرار دهد یا بخشی را از دستگاه خارج کند.

در فیلم زیر می توانید ببینید این سیستم هوشمند چگونه به اپراتور دستگاه پنل بر کمک می کند.دستیار هوشمند برای اپراتورهای دستگاه پنل بر ام دی اف هوماگ

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر