OK
کابینت بانک

ایده هایی برای داشتن لوستر یا چراغ آویز در آشپزخانه


ایده هایی برای داشتن لوستر یا چراغ آویز در آشپزخانه

طراحان حرفه ای بر این باورند که لوستر و چراغ آویز در هر آشپزخانه ای، زیبایی آن مکان را دو چندان می کند، اما باید در انتخاب طرح ، رنگ و مدل لوستر یا چراغ آویز دقت کافی داشته باشید، در این مقاله با چند ایده برای استفاده از لوستر و چراغ آویز در آشپزخانه آشنا شوید....


 همیشه آشپزخانه عملیاتی ترین مکان در خانه است. امروزه طراحی دکوراسیون آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. وجود لوستر در آشپزخانه ضروری است و می تواند در طرح های متفاوتی دیده شود.

ایجاد یک مرکز توجه:
طراحی آشپزخانه  تصویر زیر، به گونه ای است که می توان تعادل متقارنی را پشت دیوار پنجره این آشپزخانه دید. تمام متریال ها به درستی انتخاب و استفاده شده اند، برای مثال، سنگ کوارتز برای صفحه روی کابینت و کاشی مرمر برای بین کابینتی. همانطور که مشاهده می کنید نصب لوستر و درخشش آن یک اثر واگرا و متقارن رقم زده است.

مخلوط کردن:
طراح این آشپزخانه معتقد است که جهت افزودن حس پیچیدگی و ظرافت در فضای آشپزخانه، لوستری سیاه و سفید و و آنتیک نصب کرده است. در این آشپزخانه از بتن اکسپوز استفاده شده است.


تاکید روی تقارن و تعادل:
در آشپزخانه زیر، طراح از یک لوستر کریستال سیاه استفاده کرده است. شما می توانید در هر گوشه آشپزخانه تقارن را ببینید. تعادل و تقارن عناصر مهمی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه هستند. در این آشپزخانه طرح سیاه و سفید بکار رفته است.

به کابینت ها توجه کنید:
در این آشپزخانه صاحب خانه در نظر داشته تا نکات پیچیده را در نظر بگیرد و آشپزخانه ای با ظاهر روستایی داشته باشد. کابینت های سفید در ترکیب با لوستر کریستالی نمای بیشتری پیدا کرده اند. این نوع طراحی زرق و برق آشپزخانه را بیشتر می کند.


ظرافت اضافه کنید:
طراح این آشپزخانه معتقد است که لوستر، این فضا را به محیطی رسمی و خاص تبدیل کرده است. طراحی این آشپزخانه به گونه ای انجام گرفته است که بتوان به یک آشپزخانه سنتی، ظرافت اضافه کرد. لوستر، نقطه کانونی این آشپزخانه است.


مکمل جزیره آشپزخانه:
بازسازی این آشپزخانه با شکوه به خوبی صورت گرفته است. طراح می گوید، صاحب خانه خواسته بود که طرح جزیره آشپزخانه بیشتر شبیه یک میز باشد تا جزیره آشپزخانه. همانطور که در تصویر می بینید از یک لوستر عتیقه برای بالای جزیره آشپزخانه استفاده شده است. اگر چه این لوستر برای روشن کردن فضا کافی نیست اما بعنوان یک چشم انداز زیبا و درخشان عمل می کند.

فضا را در نظر بگیرید:
با توجه به اندازه این آشپزخانه و ارتفاع سقف، به لوستری متناسب و دارای عرض مناسب نیاز است. با طراحی درست و انتخاب لوستری مناسب برای آشپزخانه مورد نظر و ترکیب آن با کابینت ها و بین کابینتی های روشن، آشپزخانه روشن تر نشان داده می شود.


استفاده از جزئیات تاریخی و قدمت دار:
در تصویر زیر، لوسترها با توجه به سلیقه صاحب خانه و خواستن آشپزخانه ای سنتی، انتخاب شده اند. این نوع لوسترها بیشتر در خانه های تاریخی دیده می شوند و جلوه زیبایی دارند.


نورپردازی را لایه بندی کنید:
طراح این آشپزخانه معتقد است، در 5 سال گذشته شاهد تغییر بزرگی در نگاه مشتریان نسبت به روشنایی آشپزخانه بوده ایم. در حالیکه عملیاتی بودن آشپزخانه در راس موارد قرار دارد، مساله بعدی نحوه نورپردازی آشپزخانه است. از آنجائیکه لوستر منبع اصلی روشنایی آشپزخانه نیست، باید گزینه های دیگر نورپردازی را هم در نظر گرفت. مثلا در تصویر زیر از نورپردازی سقف به اضافه لوستر، برای روشنایی آشپزخانه استفاده شده است.


طراحی غیر منتظره و خاص انجام دهید:
طراح این آشپزخانه، متفاوت بودن را دوست دارد و سعی کرده با استفاده از لوستری خاص این تفاوت را ایجاد کند. طرح این آشپزخانه و انتخاب مدل لوستر، محیطی رویایی رقم زده است.


به نظر می رسد که اخیرا در هر آشپزخانه ای جزیره آشپزخانه دیده می شود. به همین دلیل استفاده از چراغ آویز در آشپزخانه اهمیت پیدا کرده است. انتخاب چراغ آویز فرصتی عالی برای اضافه کردن سبکی خاص به آشپزخانه به شمار می رود. اهمیت چراغ های آویز به حدی زیاد است که می توانید آنها را جواهر آشپزخانه تان تصور کنید. 

چراغ آویز رنگ روشن و شیشه ای:
این نوع چراغ آویز می تواند فوق العاده جادویی و زیبا باشد و جلوه زیادی به آشپزخانه شما می دهد. از این نوع چراغ آویزها بیشتر در آشپزخانه های مدرن استفاده می شود. در تصاویر زیر نمونه هایی از چراغ آویز شیشه ای، چراغ آویز شیشه ای گلوب و چراغ آویز شیشه ای خوشه ای ببینید. تصویر دوم گلوب و تصویر سوم نوع خوشه ای است.


چراغ آویز های صنعتی:
این آویزهای مسی دارای کیفیت صنعتی و مدرن هستند. توصیه می شود این نوع چراغ آویزها را در آشپزخانه تان داشته باشید.

روشنایی و عملکرد آویزهای صنعتی ضد زنگ مسی طرح کلاسیک، خاص می باشد.

رنگ مشکی این نوع چراغ آویزهای صنعتی جذابیت زیادی دارد.

در تصویر زیر طرحی خاص و عجیب از چراغ آویز صنعتی می بینید. در تصویر بعدی هم طرحی دیگر. به طور کلی استفاده از چراغ آویزهای صنعتی و فلزی چهره آشپزخانه شما را زیباتر کرده و آشپزخانه را به محیطی خاص تبدیل می کند.


چراغ آویزهای رنگی:
رنگ های زیادی برای چراغ آویز وجود دارد. در تصویر زیر آویزهای رنگی با سایز های متفاوت ، در ارتفاع های مختلف نصب شده اند، به همین دلیل، طراحی آشپزخانه برجسته و خاص به نظر می رسد.رنگ آبی آویزها در ترکیب با کابینت های سفید، فضایی رویایی رقم زده است.


چراغ آویزهای بزرگ:
همانند انتخاب رنگ، انتخاب اندازه هم برای همه مشکل است. با این حال دلیلی وجود ندارد که از چراغ آویزهای بزرگ استفاده نکنید. به کار بردن چراغ آویز بزرگ در آشپزخانه تاثیر زیادی دارد و می تواند فضا را زنده کند. در تصاویر زیر نمونه هایی از چراغ آویزهای بزرگ که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند را ببینید.
ایده هایی برای داشتن لوستر یا چراغ آویز در آشپزخانه

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر