OK
کابینت بانک

فضایی برای میز صبحانه و ناهار در گوشه آشپزخانه (kitchen nook)


فضایی برای میز صبحانه و ناهار در گوشه آشپزخانه (kitchen nook)

می توان فضاهایی را در آشپزخانه یا بیرون از آشپزخانه مخصوص صرف صبحانه یا ناهار ایجاد کرد (kitchen nook) این فضا می تواند در گوشه آشپزخانه یا فضاهای مناسب دیگر در نظر گرفته شود.


در نظر گرفتن گوشه ای از آشپزخانه به عنوان میز ناهار و صبحانه اقدامی کاربردی است و چنین فضایی کل فضای خانه را زیبا و دوست داشتنی می کند. اما چطور فضایی را مخصوص صرف شام وصبحانه در نظر بگیرید؟ طراحی و امکاناتی که در فضا و مکان داریم در این انتخاب تأثیر دارد. پنجره های رو به بیرون، یکی از بهترین فضا ها برای ایجاد kitchen nook هستند، چون پنجره فضای فوق العاده ای به فضای درنظرگرفته شده اضافه می کند و بیشتر مواقع فضای در نظر گرفته شده برای kitchen nook کوچک است. بهترین انتخاب برای این فضا  یک میز کوچک و گرد است. 
معمولا اگر kitchen nook (گوشه آشپزخانه) را به عنوان میزصبحانه در نظر بگیرید فضای کوچکتر و اگر برای میز ناهار در نظر بگیرید فضای بزرگتری نیاز دارید.

چند مدل الهام بخش برای گوشه آشپزخانه (kitchen nook)

1. فضای وسیع

استفاده از یک میز بزرگ با یک پایه به عنوان محلی برای جمع شدن اعضای خانواده برای صرف صبحانه یا عصرانه استفاده می شود. از قسمت پایین نیمکت ها  با روکش چرمی که در اینجا استفاده شده است می توان به عنوان محلی برای نگهداری وسایل استفاده کرد. چراغ هایی که توسط طراح در اینجا استفاده شده اند گرمای زیادی به این آشپزخانه می بخشند. 

2. پنجره برای بزرگ تر کردن فضا

در اینجا از فضایی که کنار این پنجره وجود دارد به عنوان kitchen nook استفاده شده است. این فضا می تواند محلی برای صرف قهوه و چای، صبحانه و محلی برای تفکر شما باشه. این فضا به علت وجود پنجره در کنارش آن را گسترده تر به نظر می آورد. 

3. درخشندگی و نورها

لوستر فیروزه ای، طلایی قطعا نقطه چشمگیر در این آشپزخانه سفید و روشن محسوب می شود. سقف و کابینت های پایینی که به خاطر طراحی آن ها حالت سنتی را تداعی می کنند. اما رنگ های روشن و روح بخش و بافت های طبیعی به طور کلی این سبک را خاص کرده است. 

4. روشن و سفید

فضای روشن و کاملا سفید این آشپزخانه نیاز به یک نیمکت سفید برای تمکیل شدن دارد. این فضای کوچک برای سرو صبحانه و یا به عنوان محلی برای صحبت و گفتگو با سرآشپز هنگام آشپزی استفاده شود. راه راه های آبی کوسن هم به خوبی با خطوطی که در سنگ های مرمر بین کابینتی و صفحه کابینت استفاده شده، هماهنگ شده است. 

5. ترکیبی از اجزای کوتاه و بلند

آشپزخانه تان را تغییر دهید حتی اگر پول کافی ندارید. با ترکیب اجزای کوتاه و بلند در گوشه ای که برای صرف صبحانه در نظر گرفتید می توانید می توانید این تغییر را انجام دهید. پنجره ای که در اینجا وجود دارد به آشپزخانه تان روحی تازه می بخشد. صندلی هایی که در این تصویر استفاده شده است المان هایی از سبک روستایی است. میز و کوسن ها هم هوشمندانه انتخاب شده است. 

6. کانون توجه

اگر آشپزخانه بزرگی ندارید یک راه هوشمندانه برای داشتن kitchen nook  استفاده از فضای پشت جزیره آشپزخانه است. یک نیمکت برای این محل در نظر بگیرید؛ این فضا گویی به آشپزخانه شما اضافه می شود و محلی برای رفت و آمد در فضای کوچک آشپزخانه تان را به راحتی فراهم می کند. 

7. براق و چشمگیر

می توان فضایی را طراحی کرد شیک و لوکس باشد. نیمکت هایی با پوشش طلایی رنگ و میز که پایه قرمز رنگ دارد فضای چشمگیری را ایجاد کرده است. ترکیب این اجزا این فضا را دنج و راحت و درعین حال پیچیده می کند. 

8. هماهنگ با کابینت ها

فضای ایجاد شده در قسمت زیرین این نیمکت ها برای نگهداری وسایل آشپزخانه هم می تواند استفاده شود. فضای آشپزخانه هم به عنوان سطح متصل به kitchen nook استفاده می شود. کابینت ها هم محیطی هماهنگ با این فضا ایجاد کرده اند. 

9. فضای دایره ای

لزومی ندارد که نیمکت ها حتما مستطیلی طراحی شوند می توانید با خلاقیت فضایی شگفت انگیز در آشپزخانه تان ایجاد کنید. در این تصویر از یک نیمکت دایره ای شکل استفاده شده است که فضای دایره ای شکل جلوی پنجره را پوشش داده است. در نهایت این فضا را با رنگ های روشن، چشم گیر کنید. 

10. میز صبحانه دونفری

اگر فضای خانه و آشپزخانه تان خیلی محدود است. این فضای صرف صبحانه فقط حدود 2 متر فضا لازم دارد تا این نیمکت ها در آنجا جا شوند. این فضای کوچک برای یک خانواده 2 نفره مناسب است. این فضا برای آشپزخانه کوچک بسیار مناسب است.

فضایی برای میز صبحانه و ناهار در گوشه آشپزخانه (kitchen nook)
نويسنده :
Reza
تاريخ :
سه شنیه 21 فروردین 1397
نظر :
perfect
نويسنده :
مجيد
تاريخ :
دوشنبه 21 اسفند 1396
نظر :
کاملا با نظر معمار موافقم. مرسي
نويسنده :
معمار
تاريخ :
پنجشنبه 10 اسفند 1396
نظر :
بنده يک معمار هستم، اين مقاله ايده هاي زيادي به من داده. صميمانه از شما تشکر مي کنم. اميدوارم هميشه به روز و با سليقه بمونيد و ما رو هم ياري بديد. ممنون
نويسنده :
تاريخ :
جمعه 15 دی 1396
نظر :
چرا عکساي مقاله اينقدر بي کيفيتن؟

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر