OK
کابینت بانک

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه


محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

نکته های مهم و کمیاب نحوه محاسبه قیمت کابینت ام دی اف و حساب ما بقی اجزای طراحی آشپزخانه....


قیمت کابینت آشپزخانه چطور حساب می شود ؟


قبل از هر چیز باید بدانید کهنباید توقع داشته باشید ما یا هر کس دیگری در یک متن کوتاه به شما توضیح دهیم که قیمت کابینت چگونه محاسبه می شود ، چون برای این کار باید حداقل یک ترم دانشگاه که شامل 20 واحد دروس دانشگاهی است بگذرانید. ما در این متن سعی داریم شما را با مسائل اولیه و مهم در نحوه محاسبه قیمت کابینت آشنا کنیم .

الف)  قیمتی که برای هر متر کابینت در نظر گرفته می شود ، قیمت مقایسه ایست که شما بتوانید جنس های مختلف کابینت را با هم یا کابینت های مشابه را در فروشگاه های متفاوت با یکدیگر مقایسه کنید .

ب) اگر می شنوید که قیمت کابینت مورد نظر شما 700 هزار تومان است و شما هم به 10 متر کابینت نیاز دارید ، نباید برای محاسبه هزینه بگویید 10 ضرب در 700 هزار تومان، مساوی 7 میلیون تومان و تمام ، چون عددی که شما به دست می آورید 30 تا 60 درصد کمتر از قیمت فاکتور نهایی شما خواهد بود. 

ج) باید بدانید قیمتی که به شما داده می شود با چه یراقی محاسبه شده است. (نوع لولا ، ریل ، دستگیره ، صفحه روی کار ، جک و ....)

د) قیمت کابینتی که در فروشگاه ها به شما داده می شود قیمت مجموع یک متر کابینت هوایی و زمینی است ( یک متر کابینت بالاو پایین ) برای اطمینان وقتی قیمت کابینت را سوال می کنید، این مورد را هم دوباره برای اطمینان بپرسید.

ه) یک مثال کامل برای محاسبه قیمت کابینت ام دی اف آشپزخانه شما :


باید بدانید :
کابینت زمینی با ضریب  60 درصد | کابین هوایی با ضریب 40 درصد | کمدی ( کابینت قدی سوپر مارکت یا فرو مکروفر) با ضریب 180 درصد ( یا همان 3 برابر زمینی 60%*3=180% )  |   کانتر ( کابینت اپن ) با ضریب 90 درصد از قیمت کل کابینت محاسبه می شود.


مثال : قیمت کابینت شما متری 600 هزار تومان است و 5 متر کابینت زمینی، 6 متر کابینت هوایی، 1 متر کمد و 3 متر کانتر دارید.

نحوه محاسبه قیمت کابینت در این مثال به این صورت خواهد بود :


600.000 تومان * 60% = 360.000 تومان ( قیمت یک متر کابینت زمینی ) * 5 متر = 1.800.000 تومان

600.000 تومان * 40% = 240.000 تومان ( قیمت یک متر کابینت هوایی ) * 6 متر = 1.440.000 تومان

600.000 تومان * 180% = 1.080.000 تومان ( قیمت یک متر کابینت کمدی ) * 1 متر = 1.080.000 تومان

600.000 تومان * 90% = 540.000 تومان ( قیمت یک متر کابینت کانتر ) * 3 متر = 1.620.000 تومان

1.800.000+ 1.440.000 + 1.080.000 + 1.620.000 = 5.940.000 جمع کل قیمت کابینت ها

 ولی مشکل از اینجا شروع می شود که این پایان کار نیست.
این استانداردها در اکثر مراکز فروش رعایت می شوند ولی مشکل زمانی ایجاد می شود که موارد دیگری در فاکتور شما قرار می گیرد ، مثل : 
کابین ویترین ، باکس ، شلف ، طبقه دکوری ، دکور نما اضافه ، باکس نور ، کابین هایی که از حالت استاندارد خارج می شوند و موارد بسیار دیگر که برای محاسبه قیمت آنها قوانین متفاوتی وجود دارد یا بهتر بگوییم قانون مشخصی وجود ندارد.

شما باید برای محاسبه قیمت کابینت موارد دیگری را هم در نظر داشته باشید، مثلا اینکه :


1- بابت نصب سینک و گاز هزینه جداگانه لحاظ می شود .

2- ممکن است شما یراقی با کیفیت بالاتر و طبیعتا گرانتر از چیزی که فروشنده در نظر گرفته بخواهید.

3- ممکن است شما بخواهید از صفحه روی کابینت خاص استفاده کنید.

4- شاید در کابینت هایتان از اکسسوری هایی مثل : سوپر مارکت، مجیک کرنر، سبدریلی، سبد رخت چرک، سبد پیاز و سیب زمینی، سطل زباله، و .....  استفاده کنید که در این صورت علاوه بر قیمت اکسسوری ها باید هزینه نصب شان را هم مجزا پرداخت کنید.

5- در محلی که ماشین لباسشویی یا ظرفشویی قرار می گیرد هیچ کابینتی با شما حساب نخواهد شد ولی قیمت صفحه کابینت روی ماشین محاسبه می گردد. 

6- ده درصد هزینه حمل و نصب به کل فاکتور شما اضافه خواهد شد.

* بر اساس مصوبه اتحادیه برخی شهر ها حمل از طبقه همکف به طبقات بالاتر به عهده مشتری بوده و علاوه بر 10 درصد محاسبه می شود.

7- استفاده از ورق PVC ( ضد آب ) در زیر سینک یا آبچکان مابه التفاوت حدود 25 تا 50 درصدی خواهد داشت.

8- در صورتی که از باکس های حجمی برای قسمتهایی از آشپزخانه مثل کانتر، آرک، حاشیه کابینت ها، طبقه های دیواری و... استفاده شود، که اصطلاحاَ نیاز به فارسی کاری دارند، شما نمی توانید به راحتی روی کار قیمت بگذارید، چون یک کار زمان بر به حساب می آید و هر کسی با هنر و سلیقه خود میتواند کیفیت کار را به نسبت بالاتر ببرد؛ دراین موارد به صورت عرف هزینه جنس مصرفی محاسبه شده و به نسبت زمانی که برای ساخت گذاشته شده، ضرب در 2 یا 3 خواهد شد تا قیمت نهایی کار برای مشتری محاسبه شود.

 و...هنوز موارد بسیار زیاد دیگری باقی مانده برای محاسبه قیمت کابینت که گفتن آنها فقط شما را سردرگم خواهد کرد و این در حالیست که ما فقط سر تیتر ها را گفتیم و هنوز راجع به نحوه محاسبه قیمت هر کدام از مواردی که گفته شد ، توضیحی نداده ایم.

یک سوال چالش بر انگیز : چطور قیمت یک کابینت که عمق آن نصف عمق استاندارد و ارتفاع آن دو برابر ارتفاع استاندارد است محاسبه کنیم؟ اگر درب نداشته باشد چطور ؟  بگذریم ، خوب یا بد ، برای شما دو راهکار داریم :

1- یا با همین مقدار اطلاعات فروشگاهی را انتخاب کنید که می توانید به آن اعتماد کنید و با آرامش کامل خرید کنید.

2- یا حداقل شش ماه در یک فروشگاه کابینت مشغول به کار شوید ، شاید شما فرمول صحیحی برای محاسبه کابینت آشپزخانه پیدا کنید.


نکته مهم در خرید و قیمت کابینت آشپزخانه  :


1- قیمت پایه یا اولیه کابینت مهم هست ، اما نه به اندازه مبلغ فاکتور نهایی؛ گاهی اوقات فروشگاهی نسبت به فروشگاه دیگر قیمت اولیه کمتر و قیمت تمام شده به مراتب بیشتری دارد.

2- در پیش فاکتور شما باید تمام خواسته های شما و وعده های کابینت ساز و توافقات فی ما بین به تفکیک لحاظ گردد، به طوری که پس از اتمام کار قابل محاسبه باشد.

3- ما در کابینت بانک با پیام های بسیار زیاد شما مواجه و متوجه سردرگمی خریداران کابینت هستیم و آنها را درک می کنیم ولی این خاصیت کارهای سفارشی و پیچیده مثل کابینت است.

4- حتما بخش سوالات متداول در خرید کابینت را مطالعه کنید تا بتوانید مهمترین گزینه که کابینت ساز خوب است را راحت تر پیدا کنید.

5- در بخش مسابقات کابینت آشپزخانه ایرانی می توانید کابینت سازهای خوبی را ببینید.

6- در صفحه  قیمت روز کابینت آشپزخانه می توانید قیمت معامله انواع کابینت و ام دی اف را در بازار ایران مشاهده کنید.

7- کابینت بانک تمام تلاش خود را برای هر چه روشن تر کردن موضوع می کند از همین رو شما می توانید سوالات خود را در بخش نظرات ( پایین همین صفحه ) با ما در میان بگذارید یا برای مشاوره با مشاوران کابینت بانک کلیک کنید.

منبع : کابینت بانک 

لطفا در صورت استفاده از این مطلب به هر نوعی نام و لینک پرتال کابینت بانک را قید نمایید.


 سوالات بیشتری دارم:

1️⃣ برای خرید کابینت چه کارهایی باید انجام دهم؟
😒 کابینت ساز خوب و بد را چطور تشخیص دهم؟
💡 چطور کابینت ساز خوش قول پیدا کنم؟

💰 چرا هر کابینت ساز، یک قیمت به ما می دهد؟
💵 قیمت کابینت چطور محاسبه می شود؟

👓 چه مدل کابینت هایی در بازار وجود دارد؟
😐 کابینت ممبران بهتر است یا مدرن؟
👍 کابینت هایگلاس می تواند انتخاب خوبی باشد؟

😬 سینک توکار بهتر است یا سینک روکار؟


محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه
نويسنده :
غضنفري
تاريخ :
دوشنبه 21 اسفند 1396
نظر :
سلام.کابينت کار ما ميگه کشو هاي زير اجاق گاز صفحه اي را ميگذاريم بجاي خالي ماشين لباسشويي.آيا اين درسته؟ اخه در اتحاديه اصفهان نوشته شده ک در هر آشپزخانه کابينت کار موظف است يک سري کشو 3تايي قرار دهد!!! نکته دوم کابينت کار من در قرار داد چيزي عنوان نکرده ولي الان ميگه براي کشو هاي زير کمد هاي لباسي هزينه جدا بايد بپردازم گفته کشو کوچک و بزرگ از 50هزار تا 100 تومن قيمت داره آيا ايشون درست گفتن؟ ----------🔑👈🏻 پاسخ کابينت بانک: سلام، 1- در مورد کشو ها معمولا يک دست کشوي سه تايي روي کار هست ولي کشوهاي زير اجاق عرضشون بيشتره البته خيلي تفاوت قيمت ندارن؛ اگر کابينت ساز شما علاوه بر اون سه تا کشو براتون زير اجاق کشو در نظر گرفته که بايد هزينه جداگانه بپردازيد و ايشون هزينه اضافي که براي کشو ها بايد بگيره رو با هزينه ماشين که نبايد حساب کنه صاف کرده البته اين کار اصولي نيست و بهتره هزينه هر کدام جداگانه محاسبه بشه ولي اگر به جز کشوهاي زير اجاق، کشوي ديگه اي تو آشپزخونه ندارين کابينت ساز بايد در نوع محاسبه تجديد نظر کنه----------------2- در مورد سوال دومتون هم موضوع براي ما مبهمه، بايد شما طرحي رو ديده باشيد و بر اساس طرح هم قيمت گرفته باشيد و کابينت ساز هم موظفه طبق طرح کار رو ارائه کنه ولي اگر بعد از قرارداد کشو رو اضافه کرديد يا در موردش صحبت شده که حق با کابينت ساز هست.
نويسنده :
حميد
تاريخ :
چهارشنبه 9 اسفند 1396
نظر :
با سلام و خدا قوت ايا يراق الات که کابينت ساز ميزاره جدا گانه حساب ميشه يا با همون قيمت کلي که برا هرمتر کابينت ميدن محاسبه ميشه؟ ----------🔑👈🏻 پاسخ کابينت بانک: سلام، معمولا به صورت استاندارد يک سري يراق آلات اوليه از قبيل لولا، ريل و دستگيره تا يک سقف قيمت مشخص روي کار وجود داره که بايد موقع پرسيدن قيمت اونها رو هم سوال کنيد اگر قيمت يراق آلات درخواستي شما بيشتر باشه بايد اختلاف قيمتش رو پرداخت کنيد.
نويسنده :
ح.ر
تاريخ :
دوشنبه 25 دی 1396
نظر :
سلام و خسته نباشيد خدمت شما چندتا سوال داشتم از خدمتتون 1- روش محاسبه کابينت ايستاده ارتفاع 210 و عمق 30 سانتيمتر رو بدونم؟ 2-روش محاسبه کادر يخچال 3- در محاسبه ي کمد ديواري آيا جاهايي که به دليل وجود ستون به جاي داشتن عمق 60سانتي عمق 30 سانتي دارند مجزا حساب ميشن؟ 4- روش محاسبه کابين هود مخفي؟ با تشکر پيشاپيش از سايت مفيدتون -------------- پاسخ کابينت بانک: سلام و ممنون 1- دقت کنيد که براي محاسبه کابينت هاي غير استاندارد روش کلي وجود نداره و طبيعتا هر کس مختاره با روش هاي عادلانه اون رو محاسبه کنه ولي تفاوت کم شدن عمق کار انقدر نيست، چرا که هزينه هاي برش،نوارکاري، فيبر پشت ،ساخت، مونتاژ، درب، يراق، نصب و .... ثابته و فقط مقداري از عمق کم شده : (210+210+60+60+60+60+60) * (30) = 21.600 يعني فقط حدود 2.16 متر ام دي اف بدنه کمتر مصرف شده که قيمتش حدود 50 هزار تومان ميشه براي يک کمد به عرض 60 سانتي متر که 3 طبقه داره و اين در شرايطيه که يونيت کمد غير استاندارد شده و بيشتر از همين عدد به خاطر غير استاندارد بودنش بايد به هزينه شما اضافه بشه، براي همين ممکنه بعضي از کابينت سازها اين هزينه رو محاسبه نکنن 2- کابين بالاي قاب يخچال در کابينت هاي هوايي محاسبه ميشه و نماي دو طرف به صورت متر مربع يا سانتيمتر مربع 3- مورد يک به اين سوال هم پاسخ داده شد. 4- کابين هود اگر چيز اضافي نداشته باشه مثل کابين هوايي محاسبه ميشه و هزينه در آوردن جاي هود و نصب اون بهش اضافه ميشه
نويسنده :
بيات
تاريخ :
دوشنبه 18 دی 1396
نظر :
سلام وخسته نباشيد درمورد محاسبه قيمت باکس ايستاده کمدي گفتيد که 180درصد يا همون سه برابر قيمت زميني وقتي عرض 60 باشه در 3ضرب کنيم ميشه 180سانت و اينو با قيمت کابينت زميني ضرب کنيم کمتر از مبلغ شما ميشه لطفا راهنماي کنييد ممنونم -------- پاسخ کابينت بانک: سلام 1- وقتي ميگيد باکس يعني يونيت بدون درب که احتمالا منظور شما در اينجا يک يونيت کمدي با درب هستش 2- ما در مورد قيمت کمدي گفتيم با ضريب 180 درصد ( يا همان 3 برابر زميني 60%*3=180% ) که اين براي عرض 1 متر لحاظ شده نه براي 60 سانت اگر بخواهيم براي عرض 60 سانت محاسبه کنيم بايد يک بار ديگه ضرب در 6 دهم بشه يعني : 0.6×0.6×3×( قيمت يک متر) -----در مثال بالا که قيمت يک متر کابينت 600 هزار تومان هست قيمت يک کمدي با عرض 60 سانت اينطور محاسبه ميشه : 0.6 × 60% × 3 × 600.000 = 648.000 -------- يا راه دوم ---------- 0.6 × 180% × 600.000 = 648.000
نويسنده :
اصغرکابينت
تاريخ :
شنبه 2 دی 1396
نظر :
سلام مرسي ممنون خسته نباشيد استفاده کرديم .
نويسنده :
خسرو
تاريخ :
شنبه 13 آبان 1396
نظر :
ممنون از اطلاعاتي که ارايه داديد بسيار عالي هستند اما اي کاش اتحاديه ها هم همکاري ميکردن براي دادن اطلاعات به مشتري اگه مشکلي پيش مياد هميشه طرف مشتري رو ميگيرن
نويسنده :
مابهترين نيستيم،امابهترينهابه سراغ مامي آيند
تاريخ :
چهارشنبه 26 مهر 1396
نظر :
واقعادمتون گرم،ممنونم،مرسي
نويسنده :
مهدوي
تاريخ :
سه شنیه 25 مهر 1396
نظر :
سلام . من اولين بار است متوجه شدم که دراينکار اينقدر موارد ريز وجود دارد مطالب خيلي بود استفاده کردم . دستتون درد نکند. خدا قوت
نويسنده :
همکار
تاريخ :
چهارشنبه 8 شهریور 1396
نظر :
با 21سال تجربه مي خوام کل حرفمو با دادن ي نمره بزنم. ((((((((20))))))))))
نويسنده :
گمار
تاريخ :
سه شنیه 7 شهریور 1396
نظر :
ممنون از اينکه اطلاعات رو به صورت ساده و غيرتخصصي ارائه داديد تا براي عموم قابل استفاده باشه. جواب بخش زيادي از سوالاتم رو همين جا پيدا کردم. خدا قوت
نويسنده :
محسنلو
تاريخ :
جمعه 27 مرداد 1396
نظر :
بسيار سايت خوب و مفيدي دارين اميدوارم بيش از پيش موفق باشيد. امروزه کمتر کسي رمز و رموز کار خود را بازگو مي‌کند. از اينکه منصف هستين جاي تقدير و تشکر دارد.مطمئن هستم هميشه خدا يار و همراه شماست
نويسنده :
مرتضي محبي
تاريخ :
پنجشنبه 26 مرداد 1396
نظر :
واقعا کارهايي که انجام ميديد اطلاع رساني هايي که ميکنيد واقعا قابل تقديروتشکرهستن من به عنوان يک همکار ازتون نهايت تشکر وقدرداني رو به عمل ميارم عالي
نويسنده :
صادق نخعي
تاريخ :
یکشنبه 22 مرداد 1396
نظر :
همه چي عالي؛ يه توضيح مختصر در مورد باکس هاي حجمي اوپن هم بديد ممنون ميشم . ------ پاسخ کابينت بانک : سلام، مورد درخواستي شما در مقاله اضافه شد ( مورد 8 )
نويسنده :
مهندس غفاري
تاريخ :
چهارشنبه 18 مرداد 1396
نظر :
سلام شايد حرفي که ميزنم بي ربط به موضوع تاپيک باشه اما حرف دل يک نجار متعهد هستش متاسفانه در اصفهان خيلي از همکاران حتي قيمت به حد تعرفه به مشتري اعلام نمي کنند چه برسد به اجرت حمل و نصب و برخي نمايشگاه داران به ظاهر نجار با سواستفاده از همکاران با قيمت هاي بسيار نازل اقدام به فروش مصنوعات چوبي ميکنند که باعث بيکاري بسياري از دوستان زحمت کش ميشود حال من نوعي چطور ميتونم حسب فرمول و قيمت اتحاديه با مشتري صحبت کنم و يا دوستي که بدون تجربه کافي وارد اين حرفه ميشود و پس از مدتي کنار ميروند ولي در همين مدت قيمتهارا خراب کرده اند چگونه رقابت کنم اي کاش صنف ما هم کمي بيشتر مرجعيت قانوني داشت و با نمايشگاه دار خاطي يا همکار قيمت خراب کن به شدت برخورد ميکرد تا من و امثال من که خاک اين شغل را چشيده ايم اينگونه به مشکل بر نخوريم اي کاش کمي براي خودمان و شغلمان ارزش قايل شويم ارزان نفروشيم گران نفروشيم اما به قيمت و حسب زيبايي و تميزي کار و نرخ اتحاديه ارايه دهيم واي بر ما و صنف نا آگاه و بيسواد ما درودگران
نويسنده :
سعيد عنايت پور
تاريخ :
چهارشنبه 18 مرداد 1396
نظر :
خداييش دستتون درد نکنه، ما که هر چي به مشتري ها ميگيم باز ميگن قيمت مغازه بغلي تون ارزون تره. مگر اينکه حرف شما رو قبول کنن
نويسنده :
تاريخ :
چهارشنبه 11 مرداد 1396
نظر :
همينکه وقت گذاشتيد تا مطالبي جهت راهنمايي افراد تهيه کنين، جاي تقدير داره از شما سپاسگذارم
نويسنده :
رضا
تاريخ :
سه شنیه 10 مرداد 1396
نظر :
علت عدم محاسبه 10 درصد حمل و نصب در برخي شهرها چيست؟ ------- سلام ، بعضي از کابينت ساز ها دوست دارن 10 درصد حمل و نصب رو براي رقابت با همکاران ديگه از مشتري نگيرن ولي بايد توجه کرد که 10 درصد سود نيست جزو هزينه هاي يک کابينت سازه و اگر در محاسبه قيمت کابينت لحاظش نکنه بايد جاي ديگه جبران کنه.
نويسنده :
احمد
تاريخ :
دوشنبه 9 مرداد 1396
نظر :
چرا در برخي شهرها مبلغ 10 درصد حمل و نصب قانوني نيست و اتحاديه هم تاييد نمي کند؟ ------- پاسخ کابينت بانک : سلام، لطفا به يک موضوع دقت کنيد، در شهرهاي مختلف اتحاديه هاي مختلف کابينت ساز ها رو زير نظر دارن مثلا بعضي شهرها اتحاديه کابينت سازان دارن و در بعضي از شهر ها اتحاديه درودگران اين مسئوليت رو به عهده داره و قضيه کاملا پيچيده ست به خاطر همين اتحاديه هر شهري قوانين خودش رو داره و کابينت سازها موظف هستند دقيقا طبق دستورات اتحاديه همون شهر با مشتري معامله کنند و قيمت کابينت آشپزخانه رو محاسبه کنند.
نويسنده :
ج . ميرزايي
تاريخ :
چهارشنبه 31 خرداد 1396
نظر :
عالي بود ممنون
نويسنده :
وليذ سفاري
تاريخ :
دوشنبه 15 خرداد 1396
نظر :
سلام عليکم راهنمايي مناسبي بود تشکر هميشه سر بلند باشي
نويسنده :
علي
تاريخ :
شنبه 13 خرداد 1396
نظر :
سلام. خيلي سپاسگزارم
نويسنده :
احمدي
تاريخ :
پنجشنبه 14 بهمن 1395
نظر :
سلام خيلي ممنون از مطالب جامع شما٬ اميدوارم هميشه موفق باشيد.
نويسنده :
مسعود محمودي
تاريخ :
دوشنبه 8 آذر 1395
نظر :
سلام.براي کساني که با صداقت کار ميکنن سايت عاليه.من حتي به مشتري هام سايت شمارو معرفي ميکنم که قبل از قرارداد اطلاعاتشون افزايش پيدا کنه.ممنون******** کابينت بانک: جناب محمودي خوشحاليم که راضي هستيد.
نويسنده :
محمد
تاريخ :
یکشنبه 16 آبان 1395
نظر :
بسيار سايت خوب و مفيدي دارين اميدوارم بيش از پيش موفق باشيد. امروزه کمتر کسي رمز و رموز کار خود را بازگو مي‌کند. از اينکه منصف هستين جاي تقدير و تشکر دارد.مطمئن هستم هميشه خدا يار و همراه شماست.
نويسنده :
ت.سعيدي
تاريخ :
جمعه 12 شهریور 1395
نظر :
سلام،خسته نباشيد من واقعا از خوندن مطالبتون لذت بردم موفق باشيد

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر