OK
کابینت بانک

معایبی که قبل از انتخاب آشپزخانه تماماً سفید باید در نظر گرفت


معایبی که قبل از انتخاب آشپزخانه تماماً سفید باید در نظر گرفت

آشپزخانه های تماماً سفید امروزه طرفدار زیادی دارند. اما قبل از انتخاب رنگ سفید برای تمام آشپزخانه نکاتی هست که باید آن ها را در نظر گرفت...

 
وقتی تصمیم می گیریم که یک آشپزخانه کاملا سفید داشته باشیم، چه مزایایی برای ما داره؟  یه آشپزخانه سفید درخشش و زیبایی خاصی داره ، پر از خطوط روشن و شفافه، حس  آرامشی در بیننده ایجاد می کنه که بسیار ارزشمنده. حالا که ما همه ی این نکات رو می دونیم، با توجه به اونا می تونیم نتیجه گیری کنیم که همه می تونن یه آشپزخانه تمامآ سفید داشته باشن؟ جواب این سوال بستگی به سبک زندگی ما داره.

 با توجه به اینکه دکوراسیون آشپزخانه سفید خیلی پرطرفداره اگر شما هم تصمیم به تغییر دکوراسیون آشپزخانه تون به دکوراسیون تماما سفید کردید، خیلی مهمه که قبل از اون این موضوع رو در نظر گرفته باشید که با سبک زندگی الان شما، می تونید از یک آشپزخانه سفید به خوبی نگهداری کنید؟ چون هر روز قراره در اون آشپزی کنید، هر چند وقت یک بار اون رو تمیز کنید و اگر پوشش اون دچار مشکل شده اون رو تعویض یا رفو کنید و اگر این نکات رو رعایت نکنید آشپزخانه سفید و زیبای شما به یه جای کثیف و دل گیر تبدیل میشه.

اگر شما هم طرفدار آشپزخانه های روشن و سفید هستید قبل از تغییر دکوراسیون به این چند سوال پاسخ بدید:

1.    چه مقدار زمانی رو می خواهید براش بگذرونید؟


تقریبا مثل همه ی قسمت های زندگی، اینجا هم این سوال پیش میاد که چه میزان زمانی رو می خواهید برای آشپزخانه تماما سفیدتون بگذرونید؟ برای مثال کابینت های آشپزخانه سفید خیلی زیبا هستند اما اگر چوب کم کیفیت یا معمولی داشته باشن نمی تونن عمر خیلی طولانی داشته باشن.
استفاده از چوب های گلاس شاید هزینه زیادی براتون داشته باشه اما استفاده از این نوع از چوب هم زیباتره و هم تمیز کردنش در آینده راحت تره. زمانی رو برای تخمین مقدار پولی که قراره هزینه کنید بذارید و اگر مناسب با بودجه شماست از این نوع چوب استفاده کنید.

2.هر چند وقت یک بار آشپزی می کنید؟

از اونجایی که یکی از مهم ترین کاربردهای آشپزخونه، آشپزی هستش و همه ی مردم مقدار زمان یکسانی رو برای آشپزی در آشپزخانه نمی گذرونن این سوال پیش میاد که آیا شما جزء آدم هایی هستید که از میهمانی و آشپزی برای خانواده و دوستانتون لذت می برید؟ یا جزء دسته ای هستید که بیشتر سفارش غذا از بیرون رو ترجیح می دید؟
این خیلی مهمه که بدونید چه مدت زمانی رو می خواهید در آشپزخانه صرف آشپزی کنید چون آشپزی بیشتر یعنی لکه های روغن و ادویه جات بیشتری که روی کابینتون ریخته میشه و درنتیجه کثیفی بیشتر آشپزخانه. پس اگر جزء دسته اول هستید و آشپزی رو دوست دارید باید ازتون بپرسیم که آیا آماده یه چالش بزرگ هستید؟

3.    نور خورشید چه مدت زمانی به کابینت های شما ساطع میشه ؟

کابینت و صفحه کابینت های کاملا سفید، بعد از گذشت مدتی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرن  به رنگ زرد تمایل پیدا می کنن. برای جلوگیری از این اتفاق، باید از اون ها در مقابل نور خورشید محافظت کرد در غیر این صورت بعد از گذشت چند سال، کابینت ها زیبایی خودشون رو ازدست میدن و شاید باعث پشیمونی از انتخابتون بشن.  

4.    هر چند وقت یک بار می خواهید کابینتتون رو تمیز کنید؟

شاید همین الان یه زمان دقیقی رو برای تمیز کردن آشپزخانه تون در نظر بگیرید اما آیا واقعا در آینده به اون عمل می کنید؟
کابینت ها و صفحه کابینت های کاملا سفید، نسبت به کابینت های دیگر بیشترین نگهداری و مراقبت رو احتیاج دارن و هیچ کابینتی در این زمینه با کابینت سفید قابل مقایسه نیست. کابینت های تیره اگر آسیب ببینن یا کثیف بشن خیلی مشخص نمیشه اما کابینت های سفید این نواقص رو به خوبی نشون میدن. برای تمیز بودن مداوم صفحه کابینت، باید بیشتر از یک بار در هفته گرد گیری کنید، به طور مداوم اثرات لکه های به جا مونده از روغن و اثر انگشت ها رو پاک کنید تا اون ها زیاد نشن. بهتره که هر بار که آشپزی می کنید از هود استفاده کنید تا ذراتی که در هوا معلق هستن به کابینت های شما نچسبه.

5.    آیا می خواهید برای مدت طولانی آشپزخانه سفید داشته باشید؟

برای ارزیابی نهایی آشپزخانه سفید، لازمه که با خوددتون صادق باشید چون برای این انتخاب باید پول و زمانتون رو صرف کنید و به علاوه کارهایی که در حین تغییر دکوراسیون به لیست کارهایی که الان در نظر گرفتید اضافه میشه. باید ببیند که بعد از گذشت چند سال هنوز ازاینکه صفحه کابینت آشپزخونه تون سفیده خوشحال و راضی هستید؟ پس قبل از اینکه این اقدام بزرگ رو انجام بدید به تمام جوانبش فکر کنید.


منبع: housebeautiful

معایبی که قبل از انتخاب آشپزخانه تماماً سفید باید در نظر گرفت

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر