OK
کابینت بانک

کابينت با کانتر منحني | کيان چوب مشهد


کابينت با کانتر منحني | کيان چوب مشهد

نمونه اي از يک لوله گذاري اشتباه که کار طراحي کابينت آشپزخانه را بسيار سخت کرده است.


مشخصات کلي
جنس کابينت: کرم هايگلاس سيتک و روکش گردو امريکايي با مغز ام دي اف واناچاي و پوشش پلي اورتان
جنس صفحه کابينت: صفحه روکش HPL - هايگلاس براي کانتر
قيمت کابينت: 18 ميليون تومان
محل اجرا: مشهد - خيابان هاشميه
شرکت کننده: علي جوان - کيان چوب - کد 1303
تلفن: 09129365606

جنس کابينت: کرم هايگلاس سيتک و روکش گردو امريکايي با مغز ام دي اف واناچاي و پوشش پلي اورتان جنس صفحه کابينت: صفحه روکش HPL - هايگلاس براي کانتر قيمت کابينت: 18 ميليون تومان محل اجرا: مشهد - خيابان هاشميه شرکت کننده: علي جوان - کيان چوب - کد 1303

 وجود پکيج، لوله گاز و لوله هاي آب و فاضلاب روي يک ديوار يکي از مشکلات طراحي اين آشپزخانه است که فکري براي آن نشده و شايد شدني هم نباشد ولي مشکل متداول آشپزخانه هاي ما در اين کار هم قابل رويت است و آن جانمايي غير اصولي اجاق گاز است در شرايطي که از سمت راست با ديواره پکيج فاصله کمي دارد و از سمت چپ به سينک ظرفشويي نزديک شده است که اين مشکل را دو چندان مي کند و راست لگن بودن سينک ظرفشويي مشکل را تشديد مي کند که البته اگر چپ لگن هم بود به فضاي پذيرايي نزديک ميشد و قابل درک است که طراح در جبر لوله گذاري قرار گرفته است. اين در شرايطي ست که در قسمت سمت راست آشپزخانه فضاي زيادي از دست رفته است که احتمالا هيچ لوله اي در آنجا جانمايي نشده بوده است؛ در قسمت انتهاي ديوار سمت چپ با يک راهرو روبرو هستيم که به گفته علي جوان " براي دسترسي به پکيج و تجهيزات پايين پکيج ايجاد شده است " ولي جانمايي يک کمدي فر روبروي پکيج به حس نه چندان خوبي که از اين راهرو مي گيريم کمک بيشتري مي کند و ممکن است با پافشاري مشتري طراحي شده باشد.

علي جوان در پاسخ به سوالي که درباره فضاي ايجاد شده در کنج سمت راست مطرح شد مي گويد: " کنار يخچال سوپرمارکت قرار دارد که اگر به کابينت ها مي چسبيد فضاي کنج پرت ميشد" اين در شرايطي ست که از نظر ما اين آشپزخانه با شرايط بد لوله گذاري امکان استفاده از يک سوپرمارکت يخچالي را ندارد و آقاي جوان بايد اين موضوع را به مشتري متذکر ميشد و با حذف کمدي سوپر مارکت فضاي خفه کنج سمت راست را از بين ميبرد.

استفاده از آينه روي نماي ساپورت يخچال يک ايده جسورانه است که قضاوت خوب يا بد آن با شماست. همچنين استفاده از دستگيره پروفيلي با يک نوار پروفيل نمايشي در وسط بعضي درب ها کار را از سادگي خارج کرده است.

استفاده از آينه روي نماي ساپورت يخچال يک ايده جسورانه است که قضاوت خوب يا بد آن با شماست. همچنين استفاده از دستگيره پروفيلي با يک نوار پروفيل نمايشي در وسط بعضي درب ها کار را از سادگي خارج کرده است.

در قسمت جلوي آشپزخانه با يک کانتر منحني و يک باکس نورپردازي شده با صفحه اي شيشه اي مواجه هستيم که عمده جذابيت اين کار را مديون آن هستيم هر چند که هارموني بين کابينتي با آشپزخانه را فراموش نمي کنيم. علي جوان در مورد استفاده از صفحه هايگلاس با محافظ شيشه روي کانتر مي گويد: " به دليل قوس داشتن کانتر امکان استفاده از صفحه استاندارد نبود به همين دليل از هايگلاس استفاده شده براي جلوگيري از خش افتادن هم روي آن شيشه انداخته شده "  ولي چيزي که در تصوير مشخص نيست و با توجه به طول کانتر حتما وجود دارد دو تکه بودن صفحه است که بايد ببينيم چگونه پوشانده شده است. با توجه به هزينه 18 ميليون توماني که مشتري براي اين آشپزخانه متحمل شده است از آقاي جوان اين توقع وجود دارد با حذف هزينه هاي ساخت يک صفحه منحني هايگلاس و يک محافظ شيشه اي، با اختلاف هزينه حدود 1 تا 1.5 ميليون سنگ کورين را جايگزين کند و متقاعد کردن مشتري براي انجام کار درست يکي از توانايي هاي بزرگ يک مجري کابينت است ( هر چند مرغ بعضي از مشتري ها يک پا دارد )

درب هاي پشت کانتر ريلي هستند و به گفته آقاي جوان براي استفاده راحت تر از فضاي پشت اپن از ريل استفاده شده ولي برخي از داوران دليل استفاده از ريل را منحني بودن کانتر و سخت تر شدن تعبيه درب هاي لولاخور مي دانند. اشکالات استفاده از درب هاي ريلي در اين فضا اين است که اگر کانتر يک تکه باشد و از يونيت هاي استاندارد ( نهايتا 100 سانتيمتري ) به هم چسبيده ساخته نشده باشند عمر تراز کار پايين خواهد آمد و تا مدت معيني استواري اوليه را خواهد داشت که البته ممکن است سازنده در اين مورد روي شاسي کار، مقاوم سازي کرده باشد که با توجه به خط درز يک دست درب ها فعلا اين طور به نظر مي رسد و از آقاي جوان مي خواهيم در پايين همين صفحه در اين مورد توضيح دهند؛ اشکال دوم اين درب ها - آن هم روي دو کانال - عدم دسترسي کامل به فضاي يونيت است، وقتي از درب ريلي با اين چيدمان  استفاده مي کنيم هميشه قدرت استفاده از يک/سوم باز شو را خواهيم داشت.

در مجموع اگر فرض کنيم که روي ديوار روبرويي و ديوار سمت راست لوله فضلاب و گاز وجود نداشته باشد، جانمايي لوازم در اين آشپزخانه کار ساده اي نيست.

درب هاي پشت کانتر ريلي هستند و به گفته آقاي جوان براي استفاده راحت تر از فضاي پشت اپن از ريل استفاده شده ولي برخي از داوران دليل استفاده از ريل را منحني بودن کانتر و سخت تر شدن تعبيه درب هاي لولاخور مي دانند. اشکالات استفاده از درب هاي ريلي در اين فضا اين است که اگر کانتر يک تکه باشد و از يونيت هاي استاندارد ( نهايتا 100 سانتيمتري ) به هم چسبيده ساخته نشده باشند عمر تراز کار پايين خواهد آمد و تا مدت معيني استواري اوليه را خواهد داشت که البته ممکن است سازنده در اين مورد روي شاسي کار، مقاوم سازي کرده باشد که با توجه به خط درز يک دست درب ها فعلا اين طور به نظر مي رسد و از آقاي جوان مي خواهيم در پايين همين صفحه در اين مورد توضيح دهند؛ اشکال دوم اين درب ها - آن هم روي دو کانال - عدم دسترسي کامل به فضاي يونيت است، وقتي از درب ريلي با اين چيدمان  استفاده مي کنيم هميشه قدرت استفاده از يک/سوم باز شو را خواهيم داشت.

فيلم مربوط به ميز بار مخفي تعبيه شده در کنار اين کار که چون خارج از آشپزخانه است امتيازي به اين شرکت کننده اضافه نمي کند.


اين يک بررسي اجمالي از اين کار بود و نظر نهايي داوران پس از نقد شما به اين کار اعلام خواهد شد.

صفحه اصلي مسابقات کابينت آشپزخانه ايران

شما مي توانيد در پايين همين صفحه اين کار را نقد کنيد و از 0 تا 100 به آن امتياز دهيد 👇کابينت با کانتر منحني | کيان چوب مشهد
نويسنده :
غفاري
تاريخ :
یکشنبه 10 دی 1396
نظر :
بسيار عالي و جذاب و زيباست و همچنين شاد و دلباز است
نويسنده :
ناصر سي ستار
تاريخ :
شنبه 25 آذر 1396
نظر :
کار در نگاه اول به خصوص به لحاظ زاويه عکس واقعا زيباست اما همه ي ما ميدانيم که نوع چيدمان در فضاي داخلي آشپزخانه به گونه اي منطقي و روابط درست بين کابينتها به لحاظ فني با توجه به مثلث طلايي در آشپزخانه حرف اول و آخر رو در آشپزخانه ميزنه. اين حاصل نميشه مگر با داشتن تجربه اي بالا از کاربري هر کابينت و استفاده بجا از يراق آلات موجود در بازار به اضافه ذوق هنري و ديد زيبايي شناسانه نسبت به کار.من معتقدم مسايل فني آشپزخانه بسيار مهم تر از زيبايي است و هنر يک طراح بايد اين باشه که مسايل فني و زيبايي رو در يک تعادل مطلوب نگه داره.

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر