OK


مطالب دانستنی ...تغییراتی مفید برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه


یک طراح در 3 آشپزخانه، تغییرات بسیار مفیدی اعمال کرده که بتوان از تمام فضای آشپزخانه به نحوی مفید استفاده کرد. در این مطلب هر یک از این آشپزخانه ها را مورد بررسی قرار می دهیم
.

1. جزیره ای رها :

قبل از تغییر، این آشپزخانه به شکلی تاریک و بسته و U شکل بود. طراح آشپزخانه Erica Westeroth با برداشتن دیوار مجاور اتاق نشیمن، فضای نهارخوری و آشپزخانه را به هم متصل کرد. این کار باعث شد که نور طبیعی وارد فضا شود و با قرار دادن یک کابینت مرکزی مانند یک جزیره بین فضای آشپزخانه و نهار خوری این دو فضا از هم تفکیک شد و در عین حال فضا برای انبار کردن هم بیشتر شد.


                  


2. فضایی برای چاقوها :

یک کشو با شیارهای افقی دراین قسمت تعبیه شده است که در پائین قسمت کابینت مرکزی قرار دارد. شکافها قرار دادن چاقوها را به طوری ایمن و در دسترس مهیا ساخته است که هم به آن شکلی منظم داده است و هم استفاده از آنها را بسیار ساده ساخته است.


                  


3. روی میله :

در قسمت بالای اجاق گاز میله هایی به دیوار وصل شده است که تمام لوازم ضروری برای پخت را برای صاحبخانه در دسترس قرار می دهد.


                  


4. کاربرد کشوها :

کشوهای عمیق در قسمت زیرین اجاق گاز برای جاسازی قابلمه ها به همراه درهای آنها طراحی شده است. کشوها دسترسی را به تمامی قابلمه ها آسان می سازد این کشوها حتی اگر کاملا پر و سنگین هم شده باشند، به راحتی باز و بسته می شوند. صفحه های شیشه ای این امکان را به شما می دهد که داخل کشو کاملا مشخص و نمایان باشد. با اینکه ظاهر کشوها چوبی به نظر میرسند اما همگی لمینیت می باشند.


                  


5. قفسه های چرخان :

یک قفسه چرخان که با باز شدن درب به سمت بیرون رانده می شود، فضایی که به سختی در دسترس می باشد را به بیرون آورده تا بتوان از فضاهای سخت و غیر قابل دسترس نهایت استفاده را کرد.


                  


6. قسمتهای باریک :

از این قسمت که شاید به نظر بدون استفاده باشد به نحو عالی مورد استفاده قرار گرفته شده است، با بیرون کشیدن آن سه طبقه در دسترس قرار می گیرد که ارتفاعهای متفاوتی دارد و میتوان حتی بطریهای بلند را هم در آن قرار داد.