OK


مطالب دانستنی ...


انواع هواکش         


پنکه های هواکش

اصولاً کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند، به یک هواکش مناسب در آشپزخانه نیاز دارند تا بوی غذا و دود روغن طبخ غذاهای مختلف را به گونه ای صحیح و غیر آزارنده از بین ببرد. گزینه ی مطلوب از میان انواع هواکش آشپزخانه، گونه ای از آن است که در بالای صفحه ی اجاق گاز نصب شده و در یک هود مخصوص پخت و پز محصور شده است
.

ممکن است به شما دو نوع هواکش پیشنهاد شود:


1 - انتخاب میان مدل هایی که هوا را از محدوده ی پخت و پز خارج کرده آن را به سمت فضای باز هدایت می کنند.

2 - هواکش هایی که هوای آلوده ی خود اتاق را به وسیله ی مکش از داخل تعدادی صافی عبور داده و پس از تصفیه، آن را به داخل اتاق باز می گردانند و به همین ترتیب این جریان ادامه پیدا می کند.

مورد اول معمولاً کارآمدترین نوع است و زمانی بهترین عملکرد را دارد که اجاق خوراک پزی و هود بالای آن (دهانه ی دودکش کلاه مانند روی شعله ها) در نزدیکی یکی از دیوارهای خارجی آشپزخانه (دیواری که آن طرفش فضای خارج قرار دارد) قرار گرفته باشد تا طول کانال هواکش را به حداقل ممکن برساند. هرچند که اکنون مدل های متنوع تری از هود در بازار مصرف وجود دارند که با شکل های رایج تفاوت می کنند.

یکی از رایج ترین شکایت هایی که در مورد پنکه های هواکش می شود صدای آزاردهنده ی آن هاست. گاهی اوقات این مسئله سریع و راحت حل می شود، راه آن تمیز کردن هود است که ممکن است با روغن و چربی مسدود شده باشد
.


یک راه حل دیگر که مؤثرتر اما گران تر است، نصب یک هواکش بزرگ تر و نیرومند تر است
.


دفترچه های راهنمایی و معرفی محصول را که از طرف شرکت تولید کننده همراه با دستگاه ارائه می شود، با دقت ملاحظه کنید تا به دست آورید که چه نوع هواکشی و با چه ظرفیتی متناسب با ابعاد و اندازه های آشپزخانه ی شما است.

هواکش هایی که مشکل ساز و پر دردسر می شوند عموماً آن هایی هستند که برای فضاها و عملکردهایی بزرگ تر ازحد ظرفیت شان به کار گرفته شده اند و بنابراین باید مدت زمانی طولانی تقلا کنند تا بتوانند هوای اتاق را تمیز و تصفیه سازند.


                                                                           منبع : برترینهاtitle-leftسوالات متداول title-right
bg-corner
bg-corner