OK
کابینت بانک

ايده هاي کاربردي براي استفاده از سطل زباله آشپزخانه


ايده هاي کاربردي براي استفاده از سطل زباله آشپزخانه

ايده هاي متنوعي وجود دارد که مي توانيد سطل زباله را در آشپزخانه پنهان کنيد يا زيباتر نشان بدهيد. در اين مقاله چند نمونه از اين ايده ها را معرفي مي کنيم.


زباله ها جزء دوست داشتني در آشپزخانه نيستند اما جزء ثابت آشپزخانه هستند. نمي توانيم آن ها را توليد نکنيم اما مي توان با جايگذاري مناسب، از اينکه آشپزخانه ما را نامرتب و زشت جلوه دهند، جلوگيري کنيم. اما چطور اين کار را انجام دهيم؟
خوشبخانه ايده هاي بسيار زيادي در زمينه استفاده مناسب و زيبا از سطل زباله در کابينت هاي آشپزخانه و حتي حمام و سرويس بهداشتي وجود دارد، با توجه به فضايي که در آشپزخانه و حمام در اختيار داريد و يا ديزايني که ميخواهيد در دکوراسيون اين مکان بوجود آوريد، راه هاي متنوعي براي پنهان کردن يا زيباتر نشان دادن سطل زباله در دکوراسيون آشپزخانه در اختيار خواهيد داشت. با پيروي از چنين مدل هايي قادر خواهيد بود سطل زباله خود را حتي به صورت کاملا نمايان در فضاي باز و قابل رويت آشپزخانه قرار بدهيد.

 

ايده هايي براي سطل زباله آشپزخانه


استفاده از قفسه توکار


سطل زباله توکار در آشپزخانه


سطل زباله آشپزخانه توکار در کابينتسعي کنيد با ساختن قفسه هاي مناسب از تمامي فضاهاي خالي کابينت استفاده کنيد. شلف توکار و قفسه را مي توانيد در کنار سطل زباله درون کشو نصب کنيد و وسايل کوچکتر از قبيل لوازم شستشو و اسپري هاي تميز کننده و... را روي شلف قرار دهيد.


سطل زباله کشويي


سطل زباله کشويي در کابينت آشپزخانهسطل زباله کشويي در کابينت آشپزخانهشايد بهترين و پرطرفدارترين مدل سطل هاي زباله در آشپزخانه مدل هاي کشويي باشند. اين سطل ها دقيقا در کابينت کشويي زير سينک ظرفشويي قرار مي گيرند و دسترسي به آنها را بسيار آسان تر مي کنند. با استفاده از اين روش نه تنها زباله هاي خود را از ديد پنهان خواهيد کرد بلکه وقت کمتري صرف دسترسي و انداختن زباله به درون سطل هايي که در کابينت هاي تاريک و بهم ريخته قرار کرفته اند خواهيد کرد. اگر هم نمي توانيد از کابينت هاي کشويي استفاده کنيد استفاده از سطل هايي که به پشت درب کابينت متصل مي شوند جايگزين بسيار خوبي خواهد بود.


سطل زباله رنگي


سطل زباله رنگب آشپزخانه


مدل هاي سطل زباله رنگي آشپزخانه

اگر اهل استفاده از رنگ هاي شاد در آشپزخانه هستيد، به شما پيشنهاد مي کنيم از سطل هاي مختلف رنگي در کنار يکديگر براي تفکيک زباله ها استفاده کنيد. اين ايده علاوه بر کمک به محيط زيست به علت استفاده از سطل هاي زباله با رنگ هاي مختلف و شاد در کنار يکديگر شايد باعث فراموش شدن اين نکته شود که آن ها سطل زباله هستند.
 

سطل زباله در درب کابينت آشپزخانه


سطل زباله در درب کابينت آشپزخانهسطل زباله در درب کابينت آشپزخانه


سطل زباله کابينت آشپزخانه در درب کابينتاگر شما به يک فضاي ترکيبي مناسب تر براي نگهداري لوازم تان احتياج داريد و در عين حال نمي توانيد تغييرات جديدي در آشپزخانه خود اعمال کنيد، اين را در نظر داشته باشيد که چگونه مي توان از يک کمد و قفسه موجود بهره بيشتري برد؟ قفسه هايي که روي درب کمد نصب شده اند، به راحتي و به گونه اي که در عکس مشاهده مي کنيد قابل استفاده هستند. در نظر داشته باشيد که مي توانيد از سطل زباله کاغذي يا پلاستيکي نيز براي تقسيم بندي اين قسمت ها استفاده کنيد. اين کار هم بسيار ساده است و هم مقرون به صرفه و در عين حال براي تقسيم بندي فضاهاي اتلاف شده بسيار مناسب است. در اين حالت براي تفکيک زباله هاي کاغذي و پلاستيکي که آلودگي ندارند، مي توان از اين سطل زباله استفاده کرد.


کمدي مستقل براي سطل زباله


کمد کابينتي براي سطل زباله آشپزخانه


کمد کابينتي براي سطل زباله آشپزخانه

مي توان فضايي شبيه به يک کمد با چرخ و قابل حمل تهيه کنيد و کارهاي روزمره مثل آماده کردن غذا و خرد کردن مواد غذايي و درست کردن سالاد و... را روي آن انجام دهيد و زباله هايي که توليد مي شود را در قسمت پايين آن بريزيد.


استفاده از جزيره آشپزخانهسطل زباله در جزيره کابينت آشپزخانه

راه ديگري که از هدر رفتن غذا، شلوغي و به هم ريختگي سطح جزيره آشپزخانه جلوگيري مي کند، پنهان کردن دور ريزهاي غذايي زير سطح و يا کابينتي است که روي آن کار مي کنيد. در اين تصوير حفره اي روي جزيره آشپزخانه تعبيه شده تا مواد دور ريختني درون آن انداخته شود. شما مي توانيد دور ريز و زباله ها را به راحتي به داخل سطل زباله توکار هدايت کرده و در آن را هم ببنديد.

مترجم: مژده جدّا / کابينت بانک
منبع: تاليفيايده هاي کاربردي براي استفاده از سطل زباله آشپزخانه
نويسنده :
حسن از اهواز
تاريخ :
سه شنیه 2 آبان 1396
نظر :
طرح جالبي مي باشد

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر