OK
کابینت بانک

مقايسه سه صفحه کابينت پرطرفدار کورين، کوارتز، گرانيت


مقايسه سه صفحه کابينت پرطرفدار کورين، کوارتز، گرانيت

کورين ، کوارتز و گرانيت سه صفحه کابينت پرطرفداري هستند که هرکدام ويژگي هاي خاص خودشان را دارند. در اينجا اين تفاوت ها را از جنبه هاي مختلف مانند قيمت، دوام، کارايي و ... مورد بررسي قرار داديم.


در مورد انتخاب صفحه کابينت دچار ترديد هستيد؟ اين احساس کاملا طبيعي است. سه نمونه از پرطرفدارترين متريال هاي صفحه کابينت، ساليد سرفيس (کورين)، کوارتز و سنگ گرانيت هستند. حداقل در نگاه اول آن ها يکسان به نظر مي رسند. در حالي که ساليد سرفيس و کواترز متريال هايي هستند که بعد از ترکيب با مواد ديگر به دست مي آيند و گرانيت متريالي کاملا طبيعي است. اما وقتي براي انتخاب آن ها جزئي تر آن ها را بررسي مي کنيم تفاوت هايشان را درک مي کنيم. 

در جداول زير مي خواهيم به طور جزئي تفاوت اين صفحه کابينت ها را مشخص کنيم.

مقايسه صفحه کابينت کورين، کوارتز و گرانيت 


خصوصيات پايه:

 

 
 ساليد سرفيس
 کوارتز  سنگ گرانيت
 چه چيزي است؟
ساليد سرفيس اصطلاحا به نوعي متريال صفحه کابينت مملو از پليمر گفته مي شود که براي رقابت برندها با يکديگر ساخته شد. اين متريال يک متريال پرطرفدار و ارزان قيمت است. کوارتز متريال پرطرفداري در بازار به شمار مي رود. اين متريال يکي از متريال هاي تشکيل شده از خرده هاي سنگ هاست. مخلوط طبيعي ترکيب شده با ماده چسبانک براي ساخت سک سطح سخت و سنگ مانند براي صفحه کابينت. اين متريال را از نظر طبيعي بودن مي توان بين ساليد سرفيس و گرانيت به شمار آورد. گرانيت متريالي است که به طور مستقيم از طبيعت به دست مي آيد و به تخته سنگ تبديل مي شود. هيچ چيزي به اين متريال اضافه نمي شود و چيزي هم از آن کم نمي شود.
نام برند کورين، فورميکا، ساليد سرفيس، اوونيت، استارن، سوان استون، ويلسورانت ساليد سرفيس سزار استون، کامبريا، سايل استون سنگ گرانيت با نام برند خاصي شناخته نمي شود. حداقل در سطح خريد مشتريان
ترکيبات 33 درصد ترکيبات مصنوعي ساخته شده توسط انسان (پليمرها) 66 درصد متريال هاي طبيعي 10 درصد ترکيبات چسبناک و متصل کننده مواد و 90 درصد متريال هاي سنگي مانند گرانيت هاي خرد شده و اضافه ي مرمر و سنگ هاي طبيعي يا ضايعات صنعتي مانند سراميک، سيليکا، شيشه، آينه و... . 100 درصد طبيعي
تاريخچه کوتاه اين متريال توسط شرکت Dupont و به عنوان زير مجموعه ي سنگ کورين عرضه شد و شرکت هاي ديگر بعد از منقضي شدن حق ثبت اختراع اين شرکت توانستند اين محصول را عرضه کنند. اين محصول اولين بار توسط يک شرکت ايتاليايي به نام Bretonstone در سال 1963 ارائه شد. متريال کوارتز Bretonstone تحت ليسانس 52 شرکت است که امکان استفاده از اين اين اختراع را دارند. سنگ گرانيت اولين بار در هند، چين و برزيل ديده شده است و به کشورهايي مانند آمريکا براي ساخت فرستاده شده است. در ابتدا اين محصول فقط در ساختمان ها استفاده مي شد. اکنون اين محصول در تمام خانه ها استفاده مي شود.
معيار انتخاب 
اين متريال در دهه 1980 به بالاترين درجه محبوبيت خودش رسيد. به اين خاطر که در آن موقع گزينه هاي کمي براي انتخاب وجود داشت. اين متريال هنوز هم شايسته انتخاب به عنوان بهترين متريال که هم قيمت خوبي دارد و هم بسيار کاربردي است. 
استفاده کنندگان اين متريال در حال افزايش هستند و اکنون در بيشتر خانه ها استفاده مي شود، بيشتر از هميشه. 
 جدا از علاقه، وقتي صحبت از پر استفاده ترين متريال طراحي آشپزخانه به ميان مي آيد ، سنگ گرانيت به عنوان متريالي ظريف و با کيفيت حرف اول را مي زند.  


ظاهر و احساس: 


 ساليد سرفيس  کوارتز سنگ گرانيت 
شکل ظاهري    ظاهر اين متريال کاملا مات است اما مي توان روي آن پوشش براق هم زد ولي توليد کنندگان اين نوع از متريال را توصيه نمي کنند چون خط و خش را نشان مي دهد.   درخشان، سه بعدي و عميق. 
سطوح با اين متريال مي توانند صاف و صيقلي به نظر برسند. اين متريال از اجزاي زيادي تشکيل شده که با قرار گرفتن کنار هم ظاهري يکپارچه دارند.   

 درخشان، محکم و بلورين. 
اين متريال مي تواند صاف و صيقلي به نظر برسد. ظاهر نامنظم و درعين حال جذابي دارد. در تضاد چشمگيري با صفحه کابينت کوارتز است. 

 چطور احساس مي شود  ظاهري صاف و نرم دارد مانند لمس يک صابون. که اين موضوع باعث نمايش دادن خط و خش مي شود و در حال توسعه صفحه هاي مات اين محصول هستند.   صاف و صيقلي  صاف و صيقلي 
نمايش درزها و  شکاف ها 
 حداقل نمايش درزها به اين دليل که اين محصول اصولا به عنوان يک متريال ضخيم و بدون درز شناخته مي شود.   درزها نمايش داده مي شود اگر چه يک نصاب خوب مي تواند اين درزها را پنهان کند.   مانند صفحه کابينت کوارتز شود اگر چه يک نصاب خوب مي توتاند اين درزها را پنهان کند.  

نصب و هزينه: 


  ساليد سرفيس    کوارتز  گرانيت  
بايد محکم چسبانده شوند؟    خير   خير   بله، سطح گرانيت پر منفذ است و اگر خوب چسبانده نشود امکان نشت آب در آن وجود دارد. 
 نصب حرفه اي و توسط نصاب نياز است؟   اکيدا توصيه مي شود. از اين سه متريال ساليد سرفيس تنها متريالي است که اگر خودتان آن را نصب کنيد، امکان شکاف صفحه کابينت وجود دارد. بهتر است اين صفحه کابينت توسط نصاب متخصص نصب شود.   بله   بله 
 ماندگاري   امکان سوختن با حرارت و امکان خط و خش وجود دارد( البته با سمباده مي توان آن ها را از بين برد.   مقاوم است اما امکان خراش آن وجود دارد.   امکان ترک وجود دارد و اگر به خوبي چسبانده نشود امکان درز مايعات در آن وجود دارد. 
 قيمت   35 دلار و بيشتر    50 دلار و بيشتر   60 دلار و بيشتر 

اين صفحه کابينت را انتخاب کنيد اگر... 


 ساليد سرفيس کوارتز  گرانيت  
 يک صفحه کابينت صاف و مسطح، ساده بدون درز مي خواهيد که ظاهر يکپارچه اي داشته باشد و قيمت مناسبي هم داشته باشد.   يک صفحه کابينت شبيه به سنگ  با ظاهري يکپارچه مي خواهيد که نگهداري آن بسيار آسان باشد.   يک صفحه کابينت سنگي که ظاهر طبيعي دارد و نياز به نگهداري خاصي ندارد. 


مژده جدّا/ کابينت بانک 


مقايسه سه صفحه کابينت پرطرفدار کورين، کوارتز، گرانيت

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر