OK
کابینت بانک

دستيار هوشمند براي اپراتورهاي دستگاه پنل بر ام دي اف هوماگ


دستيار هوشمند براي اپراتورهاي دستگاه پنل بر ام دي اف هوماگ

سيستم intelliGuide اولين سيستم کمکي در تاريخ فناوري برش صنايع صفحه اي است که به صورت هوشمند و انعطاف‌پذير اقدامات اپراتور دستگاه پنل بُر را هدايت مي کند.


 شرکت هوماگ سيستمي ارائه کرده است که دستيار اپراتور دستگاه پنل بُر است. سيستم intelliGuide اولين سيستم کمکي در تاريخ فناوري برش صنايع صفحه اي است که به صورت هوشمند و انعطاف‌پذير نسبت به اقدامات اپراتور دستگاه پنل بُر واکنش نشان مي‌دهد. اين يعني شما روي فرايند برش کنترل کامل داريد. اين سيستم در نمايشگاه ليگنا 2017 در هانوفر آلمان برنده‌ي جايزه‌ي مهم‌ترين نوآوري شد.


عملکرد دستيار هوشمند IntelliGuide


اگر دستگاه پنل بُر به نسخه‌ي کامل اين سيستم مجهز باشد، اپراتور دستگاه از حمايت بصري کامل اين سيستم بهره‌مند خواهد شد. يک لامپ LED نواري خط برش را با رنگ‌هاي مختلف روشن مي‌کند، هم‌چنين طول قطعه‌اي که بايد وارد دستگاه شود با همين نور نشان داده مي‌شود و به اين طريق اقدام بعدي اپراتور را به او نشان مي‌دهد. هم‌چنين دستگاه با کمک دوربين‌هايي که در بالاي آن نصب شده است تشخيص مي دهد هر قطعه کجا است، سپس با استفاده از اين اطلاعات به اپراتور نشان مي‌دهد کدام قطعه، در چه جهتي بايد درون دستگاه قرار بگيرد. اگر در اين مرحله چيدمان قطعه اي از برنامه‌ي دستگاه خارج شود، اره به طور خودکار فرايند برش را تنظيم مي‌کند، و اگر اين امکان وجود نداشته باشد، سيستم از طريق لامپ‌هاي LED يا اشعه‌ي ليزر اپراتور را از وجود خطا مطلع مي‌کند. اين سيستم نمادها را مستقيما روي قطعه نمايش مي‌دهد و به اپراتور نشان مي‌دهد که چه بايد بکند، براي مثال بايد قطعه را بچرخاند، داخل دستگاه قرار دهد يا بخشي را از دستگاه خارج کند.

در فيلم زير مي توانيد ببينيد اين سيستم هوشمند چگونه به اپراتور دستگاه پنل بر کمک مي کند.


مينا بنادکوکي/ کابينت بانک


دستيار هوشمند براي اپراتورهاي دستگاه پنل بر ام دي اف هوماگ

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر