OK
کابینت بانک

تخته هاي WPC در ساخت کابينت هاي آشپزخانه


تخته هاي WPC در ساخت کابينت هاي آشپزخانه

نوآوري در طراحي و ساخت کابينت آشپزخانه هاي سبز و دوستدار محيط زيست

 

تخته هاي WPC کامپوزيتي از چوب و پلاستيک هستند و درميان آنها نوع تکنو WPC داراي بالاترين کيفيت بوده و با آخرين تکنولوژي ساخته شده است. به دليل داشتن ويژگي هايي همچون  خالصي و سازگاري با محيط، مي توان با استفاده از ابزارآلات رايج کار با چوب، شکل و ظاهر مطلوبي به تخته ها داد و از اين رو کار با کيفيتي خواهيم داشت. پايداري و تنوع رنگي باعث محبوب شدن اين ماده شده است. از اين متريال مي توان  براي ساخت جارختي ، کابينت آشپزخانه هاي مدولار و کف پوش استفاده کرد. قيمت اين تخته ها نسبتا مناسب است . WPC چيست؟
در بازاراهاي جهاني، تخته هاي WPC در نام هاي مختلفي همچون تخته هاي چيدمان WPC، تخته هاي فومي پوسته اي، تخته هاي ساخت و ساز، تخته هاي ام دي اف WPC ، تخته هاي کلسيمي، تخته هاي فومي PVC، روکش هاي WPC، پنل هاي WPC، ورقه هاي WPC، پنل هاي چارچوبي WPC و غيره عرضه مي شوند. اين کامپوزيت ها با ترکيب رزين ترموپلاستيک گرماديده و ذرات خردشده ي چوب تهيه مي شوند. در بعضي موارد WPCها از ترموپلاستيک هاي بازيافتي همچون PVC، ABS، HDPE، LDPE، PLA و PS ساخته مي شوند. WPCها بخشي از متريال هاي متنوع به نام NFPC ها (کامپوزيت هاي پلاستيک و فيبري طبيعي) بوده و از پنل هاي درب اتوماتيک گرفته تا کاورهاي موبايل را مي توان از اين مواد تهيه کرد. مواد تشکيل دهنده اين نوع تخته ها در دستگاه هاي مخصوص بصورت پک هايي که در تصاوير زير مي بينيد توليد مي شوند.

سير تکاملي WPC از اوايل دهه 1980 آغاز شده است. اين تخته ها با ظاهر و کيفيتي در حد ناياب ترين گونه هاي چوب  مي توانند يکي از بهترين انتخاب هاي طراحي آشپزخانه مدولار باشند. اين کامپوزيت ها در طول 12 سال گذشته تغيير و تحول رو به رشدي داشته اند و درحال حاضر در ابعاد و سايزهاي گوناگوني توليد مي شوند و سطح بالايي ازبازارجهاني را به خود اختصاص داده اند. محصولات WPC، نسل جديدي از مواد را ارائه مي دهند که داراي مکانيزم مطلوب بوده و از لحاظ ابعادي از ثبات بالايي برخوردار هستند. از اين تخته ها مي توان براي توليد کابينت هايي با اشکال پيچيده استفاده کرد. جنس اين تخته ها سخت و پايدار است.


مزاياي تکنو WPC
ازجمله مزاياي تکنو WPC مي توان به انعطاف پذيري بالاي آن اشاره کرد. همچنين چسباندن يا رنگ کردن آنها به سادگي امکان پذير است. تکنو WPCها شبيه ديگر محصولات چوبي هستند اما با اين تفاوت که نيازي به پرداخت بيشتر ندارند. در جايگاه محصولات چوبي خام و يا پرداخت شده ي شيميايي، اين مواد درمقابل شرايط جوي، رطوبت و رشد قارچ مقاوم بوده و مناسب استفاده در فضاي باز هستند. همچنين اين ماده جزء محصولات پلاستيکي با کارايي منحصربفرد و دوستدار محيط زيست است. اين کامپوزيت را ميتوان به صورتي توليد کرد که در مقابل رطوبت مقاوم بوده، ثبات ابعادي بالايي داشته و در برابر فساد قارچي و موريانه از مواد ذخيره شده در داخلش محافظت کند. به طور کلي مي توان گفت که با ترکيب بهترين انواع چوب و پلاستيک هاي متراکم، ماده اي شبيه به چوب توليد مي شود که  براي استفاده در فضاي باز کاملا مناسب است.  

آشپزخانه هاي مدولار WPC 
در آشپزخانه مدولار WPC مي توان کابينت هايي با طرح هاي مختلف و جادار توليد کرد. بسته به سبک زندگي و سليقه افراد، اين تخته ها در طرح هاي امروزي  يا سنتي ساخته مي شوند. مواد WPC هزينه خيلي گزافي ندارند و به نحوي  نوعي سرمايه گذاري طولاني مدت  براي داشتن کابينتي با کلاس کاري متوسط رو به بالا است . مهم ترين شاخصه هاي آشپزخانه مدولار WPC، دوام و ماندگاري بالا، نياز به مراقبت کمتر، طراحي هاي مد روز و راه حل هاي سفارشي شده است.  مترجم: نغمه افتخاري/ کابينت بانک 


تخته هاي WPC در ساخت کابينت هاي آشپزخانه

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر