OK
کابینت بانک

وترازو متريال بازيافتي براي صفحه کابينت، حمام و ....


وترازو متريال بازيافتي براي صفحه کابينت، حمام و ....

شايد به سختي بتوان باور کرد صفحه کابينتي با چنين زيبايي فقط از تکه هاي بازيافت شده شيشه و بتن ساخته شده باشد...


در ابتدا مي خواهيم متريال وترازو را به طور کامل به شما معرفي کنيم. وترازو متريالي است که از شيشه هاي بازيافتي ساخته مي شود. وترازو، در سال 1996 براي اولين بار در Berkeley کالفرنيا ساخته شد. يک جوان محقق که ويژگي ها و خصوصيات شيشه توجهش را جلب کرده بودند و همين موضوع باعث شد يک متريال کاملا جديد خلق کند. اين محقق خرده هاي بازيافتي شيشه را با بتن مخلوط کرد و از ترکيب اين مواد ارزان، قطعه سنگ هايي با زيبايي و دوام بسيار  زياد توليد کرد که امکان استفاده براي صفحه کابينت و سطوح ديگر را دارد. 
وترازو براي اولين بار در کالفرنيا  در ford  توليد شد. چهار سال بعد Polycor  يکي از بزرگترين و متنوع ترين توليد کننده گرانيت و مرمر اين محصول را توليد کرد و سپس آن ها را به Georgia مرکز توليد مرمر در Tate آمريکا ارسال کرد. بعد از  فرآيند توليد خلاقانه، تحقيقات گسترده و تهيه اطلاعات دقيق و عميق در توليد تخته سنگ، Polycor  به وترازو (vetrazzo) توجه ويژه اي کرد. 
از پيشرفت هاي اخير در توليد وترازو توليد مجموعه جديد وترازو با طرح دريا و ساحل و استفاده از رنگ هاي ياد آور ساحل در اين متريال است.

مطالب مرتبط:

 ترازو، متريالي ارزان، دوست دار طبيعت

صفحه کابينت

صفحه روي کابينت

صفحه کابينت ضد آب

وترازو شامل 25 رنگ و طرح مختلف:

سنگ مصنوعي کابينت
سنگ مصنوعي کابينت
سنگ مصنوعي کابينت
سنگ مصنوعي کابينت
سنگ مصنوعي کابينت
صفحه روي کابينت وترازو
سنگ مصنوعي کابينت
سنگ مصنوعي کابينت
سنگ مصنوعي کابينت
سنگ مصنوعي کابينت
صفحه روي کابينت وترازو
صفحه روي کابينت وترازو
رنگ هاي صفحه روي کابينت
رنگ هاي صفحه روي کابينت
سنگ مصنوعي کابينت
صفحه روي کابينت
صفحه روي کابينت وترازو
صفحه روي کابينت وترازو
صفحه روي کابينت وترازو
صفحه روي کابينت وترازو
صفحه روي کابينت وترازو
صفحه روي کابينت وترازو
صفحه روي کابينت وترازو
صفحه روي کابينت  وترازو
صفحه روي کابينت وترازو

هنوز تعهد اوليه وترازو يعني ارائه محصولات منحصر به فرد و دست ساز به درستي انجام مي شود. هر تکه از ترازو از شيشه ها ي بازيافتي تهيه مي شود و قطعات شيشه اي با دست جاگذاري مي شوند. مي توان هر تکه از قطعه سنگ ترازو را يک اثر هنري و منحصر به فرد دانست که با دقت و توجه زياد متخصصين ساخته مي شود. 

وترازو، متريالي سازگار با محيط زيست


به زماني برمي گرديم که سبز فقط يک رنگ بود و هيچ معناي ديگري نداشت. وترازو در آن زمان از تکه هاي دور ريختني شيشه استفاده مي کرد و صفحات چشمگيري درست مي کرد. در آن زمان وترازو از واژه سبز به معني سازگار با محيط زيست بودن اين متريال استفاده کرد.  

هر تکه از تخته سنگ وترازو 100 درصد از شيشه هاي دورريختني ساخته مي شود


وترازو يک انتخاب معقولانه  براي مشتريان و افراد حرفه اي که به محيط زيست اهميت مي دهند محسوب مي شود. افرادي که تمايل دارند پروژه هاي آن ها با کم ترين ضرر براي محيط زيست همراه باشد. مخصوصا در ساختمان هايي که به ساختمان هاي سبز و سازگار با محيط زيست معروف هستند (LEED). 
محققين وترازو در تلاش هستند که همواره منابع جديدتر و زيباتري براي توليد تخته هاي وترازو ايجاد کنند؛ منابعي مانند صدف. وترازو از مجموعه اي از شيشه هاي بازيافتي چراغ هاي راهنمايي، شيشه هاي مربا، شيشه ي ماشين ها يا شيشه هاي بازيافتي برج هاي بلند براي شما صفحه کابينت درست مي کند. البته هر کدام از اين منابع با دقت و توجه به جزئيات و کيفيت انتخاب مي شوند. 
يکي از ويژگي هاي جالبي که مي توان در مورد تخته سنگ هاي وترازو گفت اين است که هر تخته سنگ وترازو با قطعه ديگر متفاوت است حتي اگر در رنگ بندي شبيه باشند.  

کاربردهاي مختلف وترازو


سنگ مصنوعي


استفاده از وترازو در صفحه کابينت


صفحه کابينت وترازو

صفحه کابينت وترازو

صفحه کابينت وترازو

صفحه کابينت وترازو

همانطور که گفته شد، وترازو کاربردهاي مختلفي دارد و يکي از مهم ترين کاربردهاي وترازو استفاده از آن به عنوان صفحه کابينت است. صفحه کابينت هاي وترازو در رنگ ها و طرح هاي متنوعي ارائه مي شوند، دوام بالايي دارند و براي افرادي که به طرح هاي منحصر به فرد علاقه دارند اين اطمينان را مي دهد که صفحه کابينت منحصر به خود را دارند چون همانطور که گفته شد هر صفحه کابينت وترازو، طرح منحصر به فردي دارند  .


استفاده از وترازو در حمام


سنگ مصنوعي وترازو براي حمام

سنگ مصنوعي وترازو براي حمام

صفحه هاي وترازو يک انتخاب عالي براي دکوراسيون حمام محسوب مي شوند. تکه هاي شيشه بطري ها در کنار صدف هاي دريايي  و انواع ترکيبات ديگر از شيشه هاي بازيافتي، زيبايي زيادي در دکوراسيون حمام شما ايجاد مي کنند.

نگهداري و تميز کردن وترازو


سطح وترازو بايد با يک دستمال مرطوب تميز شود.  براي پاک کردن لکه هاي خشک شده روي آن از مقداري صابون مايع ملايم يا مواد شوينده و دستمال مرطوب استفاده کنيد.  

توصيه مي شود که هر سال  يا هر دوسال يک بار، آن را با ماده اي که براي چسباندن آن استفاده شده محکم کنيد تا مانند روز اولش محکم باقي بماند. براي اين کار ماده به مدت بيست دقيقه روي سطح باقي مي ماند و بعد از بيست دقيقه روي آن را پاک کنيد. وترازو هم چنين پيشنهاد مي کند هر شش ماه يک بار از يک روکش واکس مرمر براي محافظت سطح استفاده کنيد. 
85 درصد از سطح وترازو از شيشه تشکيل شده است که در مقابل لکه ها مقاوم است. اگر چه اسيدها مانند آبليمو و سرکه اگر به خوبي تميز نشوند، مي توانند به سطح  وترازو آسيب بزنند ( به بتن هايي که بين شيشه ها وجود دارد). لکه هاي قهوه و چاي اگر به مدت زيادي باقي بمانند و تميز نشوند هم جا مي اندازد. ولي مي توانيم اين اطمينان را به شما بدهيم اگر لکه ها را فورا تميز کنيد، بدون تغيير باقي مي ماند. 
اگر هم تمايلي به مراقب زياد از سطح صفحه کابينت نداريد، مي توانيد از سطوح تيره وترازو استفاده کنيد که لکه ها را به سختي نمايش مي دهند.  

ويژگي هاي وترازو در يک نگاه


متريال صد در صد طبيعي 
صد در صد بازيافتي 
مقاوم در برابر خط و خش 
مقاوم در برابر حرارت 
26 ترکيب رنگي مختلف 
مقاوم در برابر لکه پذيري
دارنده گواهينامه LEED به علت سازگاري با محيط زيست 
10 سال وارانتي 


  مترجم: مژده جدّا/ کابينت بانک 
  منبع: تأليفيوترازو متريال بازيافتي براي صفحه کابينت، حمام و ....
نويسنده :
ارين
تاريخ :
پنجشنبه 23 فروردین 1397
نظر :
وقت بخير.. درايران اين نوع سنگها را ميتوان تهبه کرد؟! ------------------------------------------------------------------- پاسخ کابينت بانک: با سلام، خير اين متريال هنوز در ايران به فروش نمي رسه
نويسنده :
alireza
تاريخ :
پنجشنبه 23 فروردین 1397
نظر :
kheyli khobe key varede iran mişe ya hasteş? geymateş çande? ------------------------------------------------------------------ پاسخ کابينت بانک: با سلام، اين متريال در ايران موجود نيست و قيمت براي هر متر مربع از 460 تا 600 دلار هستش

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر