OK
کابینت بانک

بزرگترين نمايشگاه صنايع چوب ايران در ابهام


بزرگترين نمايشگاه صنايع چوب ايران در ابهام

شانزدهمين نمايشگاه صنايع چوب تهران، لحظاتي پيش در حالي به کار خود پايان داد که کاهش بازديد براي اکثر افراد تعجب آور بود.هنوز نميدانيم، کم اقبالي عمومي نمايشگاه صنايع چوب در سال هاي اخير نشانه اي از رکود بازار است يا تغيير وضعيت آن؟؟؟!!!
در نمايشگاه امسال ظهور شرکت هاي زيادي براي توليد درب هاي آماده با پوشش هاي مختلف بسيار قابل توجه بود به طوري که حدود سه سالن را پوشش مي دادند. دو سالن هم به توليد کنندگان ابزار و ماشين آلات صنايع چوب ايراني اختصاص داده شده بودند. يک سالن بزرگ تحت پوشش توليد کنندگان و واردکنندگان يراق آلات بود و البته يراق آلات به صورت پراکنده در سالن هاي ديگر هم مشاهده مي شدند. حضور توليد کنندگان و واردکنندگان صفحه کابينت ام دي اف و کورين هم کمرنگ بود. 

بقيه سالن ها به تامين کنندگان ورق هاي ام دي اف و چوب با روکش هاي مختلف و همچنين تامين کنندگان مواد اوليه مثل نوار لبه، چسب و ... اختصاص داده شده بودند و البته ساير تجهيزات و خدمات وابسته صنايع چوب هم به صورت پراکنده در سالن ها حضور داشتند.

در مجموع به نظر مي رسد بازار از حالت مدگرايي خارج شده و در مسير تنوع گرايي قرار دارد. 

کساني که در صنعت چوب موي سپيد کرده اند به خاطر دارند روزهايي را که در راهروهاي نمايشگاه به سختي تردد مي کردند و معمولا براي پرسيدن سوالات خود از غرفه داران بايد در مقابل کانتر منتظر مي ماندند. روزهايي که سالن هاي بيشتري از نمايشگاه زير بار بود و مشکل اکثر بازديدکنندگان حمل سمپل ها بود . درست يا غلط ، خوب يا بد، آن روزها لذت بخش تر بود. 

البته تا نمايشگاه سال 1394 هم شاهد اين انرژي بوديم ولي از وودکس 95 که نمايشگاه در دو بخش و دو تاريخ به فاصله يک هفته برگزار شد همه چيز تغيير کرد. امسال هم شرکت هاي بزرگ مواد اوليه، يراق آلات و ماشين آلات صنايع چوب که محصولات وارداتي داشتند به دليل تفاوت بسيار زياد قيمت غرفه هاي ارزي با ريالي تصميم گرفتند در نمايشگاه حضور نداشته باشند.

وارد کنندگان ماشين آلات که با يک اتحاد جمعي در نمايشگاه حاضر نشدند و هم زمان با اين نمايشگاه در شهرک بهسازي احمد آباد مستوفي نمايشگاه ديگر را افتتاح کرده اند که تا چند روز ديگر هم ادامه دارد.

همه اين اتفاقات در شرايطي ست که برخي از غرفه داران از شرايط موجود راضي هستند و بر اين باورند که با وجود اين که تعداد بازديد کنندگان کاهش پيدا کرده ولي تعداد کمي که حضور دارند به صورت هدفمند به نمايشگاه آمده اند و نتيجه لازمه حاصل شده است.

برخي ديگر از شرايط موجود کاملا ناراضي هستند و دليل کم اقبالي نمايشگاه را عدم وجود پول و سرمايه در بازار مي دانند و معتقدند سياست هاي برگزار کنندگان و شرکت کنندگان، دخالتي در وضعيت موجود ندارد و اين طبيعت بازار فعلي است.

عده اي هم بر اين باورند که پتانسيل هاي معرفي نشده در اين نمايشگاه بايد در آينده بروز کند و همه اين پتانسيل در چند سال آينده با آرامش بازار بروز خواهد کرد و باعث شکوفايي مجدد نمايشگاه هاي صنايع چوب خواهد شد.

بعضي از افراد هم معتقدند با ظهور شبکه هاي اجتماعي و اقبال فضاي مجازي، شرکت کنندگان و بازديد کنندگان به اخبار و تغييرات بازار و مشتريان دسترسي دارند و شايد کمتر کسي حاضر شود زير بار هزينه هاي زياد نمايشگاه برود. البته همه ما مي دانيم که حضور در نمايشگاه و لمس متريال ها از دست فضاي مجازي خارج است و برگزاري با شکوه نمايشگاه در يک کشور نشان از قدرت آن صنعت دارد و نبايد به هيچ وجه نمايشگاه را از يک صنعت، آن هم صنعت چوب جدا کرد و تضعيف نمود زيرا در اين شرايط تمام فعالان صنعت چوب متضرر خواهند شد.
 

اگر شما هم پيشنهاد يا انتقادي درباره نمايشگاه و نحوه برگزاري آن داريد، در پايين همين صفحه نظرات خود را به اشتراک بگذاريد


تيم خبري کابينت بانک
بزرگترين نمايشگاه صنايع چوب ايران در ابهام
نويسنده :
amir
تاريخ :
دوشنبه 30 بهمن 1396
نظر :
تنها چيز جديد و رضايت بخش نمايشگاه کار خم و سي ان سي شده شرکت آکس چوب بود ، درست دکور خم زياد بود ولي تنها دکور خم سي ان سي شده برا آکس بود
نويسنده :
بهداد
تاريخ :
جمعه 27 بهمن 1396
نظر :
هر سال تکراري تر از پارسال، پتانسيل بيشتري براي محصولات جديد تر مطابق با ايران وجود نداره .
نويسنده :
مجتبي محفوظي
تاريخ :
جمعه 27 بهمن 1396
نظر :
ممنون از کابينت بانک چون از نمايشگاه سال گذشته راضي نبودم ترجيح دادم بازديد نکنم در ضمن اگر تازه اي به بازار بياد در فضاي مجازي سريع تر ديده ميشه و براي تهيه اش هم سريع تر ميشه اقدام کرد بنظرم اين روند پوست اندازي و تولد دوباره اين صنعت هست و دير يا زود بايد اتفاق ميافتاد حالا اينکه کاتاليزورش چي باشه مهم نيست
نويسنده :
محمد
تاريخ :
جمعه 27 بهمن 1396
نظر :
باسلام فکرميکنم علت استقبال کم ازنمايشگاه تاريخ برگذاري باشه چون تواين روزهابيشترفعالين اين صنعت مشغول کارهستندوترافيک کارزياده وقت ندارن بيان
نويسنده :
عليرضا محبي سمنان
تاريخ :
پنجشنبه 26 بهمن 1396
نظر :
عالي خداقوت دستتون درد نکنه
نويسنده :
سعيد
تاريخ :
پنجشنبه 26 بهمن 1396
نظر :
متاسفانه فعالان اين صنعت هيچ زحمتي براي ارائه ي محصولات روز دنيا را به خود نمي دهند.
نويسنده :
روح اله روستايي
تاريخ :
پنجشنبه 26 بهمن 1396
نظر :
من هم نمايشگاه بودم و اين تحليل و بررسي هم درسته. ولي جايگاه و قدرت فضاي مجازي رو هم دست کم نگيريد. امروز ه ما به لطف همين فضاي مجازي به روز و آبديت هستيم و نيازي نميبينيم از راه دور و شهرستانها بياييم تهران .
نويسنده :
حسين
تاريخ :
پنجشنبه 26 بهمن 1396
نظر :
ممنون از کابينت بانک. کلاً دل خوش اين نمايشگاه هستيم ماهايي که توي اين صنف داريم فعاليت ميکنيم، اونم که 2 سال هست که همش رفته توي حاشيه. باز پارسال بهتر بود امسال هيچي براي گفتن نداشت نمايشگاه. همش تکراري بود. واقعا همه صنف بايد يه فکري به حال اين نمايشگاه و تاريخش کنن اگه واقعاً ميخوايم بازار رو درست کنيم و صنعتمون رشد کنه.
نويسنده :
کيان
تاريخ :
پنجشنبه 26 بهمن 1396
نظر :
امسال هيچ چيز جديدي تو نمايشگاه نبود ولي بازم سالي يک بار نمايشگاه ميريم بايد يک چيزي داشته باشه اميدوارم دوباره مثل قبل بشه و حتي بهتر
نويسنده :
مجتبي اسدي
تاريخ :
پنجشنبه 26 بهمن 1396
نظر :
سلام و ممنون - براي ما که از شهرستان بايد بيايم خيلي بده چون تو نمايشگاه صنايع چوب مشهد که اصلا چيز جديدي وجود نداره نمايشگاه تهرانم که اينجوري شده
نويسنده :
تاريخ :
پنجشنبه 26 بهمن 1396
نظر :
من که از پارسال تصميم گرفتم ديگه نرم نمايشگاه چون ما نمايشگاه اوليو رفتيم بعدش فهميديم اصليه يه هفته ديگه س

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر