OK
کابینت بانک

9نکته کليدي براي انتخاب نام مناسب براي شغل مرتبط با کابينت


9نکته کليدي براي انتخاب نام مناسب براي شغل مرتبط با کابينت

اگر مي خواهيد براي شغل مرتبط با کابينت خود نام يا برند انتخاب کنيد از اين راهنما کمک بگيريد...


۱- انتخاب نامي که به‌راحتي تلفظ شود.
 خلاقيت و نوآوري در نام‌گذاري محصول يا خدمات بسيار مهم است اما بايد به نحوه تلفظ کلمه نيز توجه شود. بسياري از مصرف‌کنندگان توانايي تلفظ نام‌هاي خلق‌شده را ندارند.
براي مثال : ماشين آلماني Porsche : مردم عامي آن را پورشه مي‌نامند. افراد تحصيل‌کرده آن را پورش مي‌نامند، ولي اين کلمه در تلفظ الماني و به‌صورت “پورشا” است. اين تلفظ‌ها بر اساس نحوه تلفظ حروف صدادار زبان انگليسي در زبان فارسي شکل‌گرفته‌اند.

۲- انتخاب يک نام تجاري کوتاه.
 پيدا نمودن يک نام تشريحي ( نامي که محصول ما را تشريح نمايد) خوب است اما همه مردم به قضيه اين‌گونه نگاه نمي‌نمايند و يا حتي نمي‌توانند کارکرد آن را به خاطر بسپارند. هنگامي‌که فردي به دنبال محصول شما در اينترنت بگردد، ممکن است ترتيب قرارگيري کلمات موجود در برندتان و يا حتي کل کلمات موجود در آن را به ياد نياورد. پس چگونه بايد لغات برند را به ياد آورد؟ براي مثال : آرتا عدس کيميا

۳- انتخاب يک نام برند يکتا و منحصربه‌فرد.
شايد شما يک نام جالب و کوتاه انتخاب نماييد اما اين نام منحصربه‌فرد نباشد، پس مصرف‌کننده چگونه شما را از ديگران تشخيص و در اينترنت پيدا نمايد. براي برندهايي مانند Gap, Apple, Coke, با توجه به تعداد مخاطبانشان، موتورهاي جستجو به‌صورت مديريت‌شده اين برندها بر وب‌سايت‌هاي مشابه ارجحيت داده و در نتايج بالاي خود نشان مي‌دهند اما اين اتفاق براي برندهاي نوظهور نمي‌افتد.حال اگر نامي را انتخاب نماييد که شرکت‌هاي بزرگ پيش از شما انتخاب نموده‌اند (در حوزه‌هاي ديگر)، قطعا برندتان در بين انبوه تبليغات آنلاين و محيطي گم خواهد شد.

۴- اگر مجبور به انتخاب نام برند از بين نام‌هاي شناخته‌شده هستيد، نامي را انتخاب نماييد که در دسته محصولات شما حضور ندارد.
نام اپل معرف خيلي چيزها مي‌تواند باشد، اما حتما غالب افراد اين نام را مترادف با شرکت کامپيوتري اپل مي‌دانند. حال حتي اگر توليدکننده پياز هم باشيد و برند اپل را روي آن قرار دهيد، هيچ‌کسي آن را جدي نگرفته و بيشتر مضحکه مي‌شويد.
ولي برندي مانند Virgin (فعال در حوزه خطوط هواپيمايي ، پزشکي ، …. ) که در حوزه کاري شما نيست اگر بتوانيد روي محصول خود بگذاريد، مي‌تواند نتيجه بهتري بگيرد. يا مثلا برند Express که شناخته‌شده است اما شما اگر با کلمه ديگر آن را ترکيب نماييد، مي‌توانيد از آن استفاده نماييد مثلExpress onix براي همان گوني‌هاي پياز

5- انتخاب نام برند بدون وجود ريشه احساسي.
ما حتما به دنبال يک نام تجاري براي محصول خود مي‌گرديم که در ذهن مصرف‌کننده به‌گونه‌اي مثبت تداعي گردد. اما اگر بخواهيم نامي انتخاب کنيم که در برخورد مصرف‌کننده با برند، بخش احساسي ذهن مصرف‌کننده به‌صورت خودکار اين حس مثبت را فعال نمايد و ارزشيابي مصرف‌کننده از برندمان به‌صورت دائمي مثبت باشد، اين‌چنين برندهاي خيلي خوب نيستند مثل Mr. Clean آقاي تميز .
حتي برعکس اين نيز صادق است . به اين معنا که با کلمات منفي به دنبال نتيجه مثبت باشيم. براي مثال : براي حشره‌کش : سوسک تلف کن

7- 6- تقليد نکنيد.
به ليست برندهاي ثبت‌شده نگاهي بي اندازيد، اگر نامي قبلا ثبت‌شده است، از آن عبور کنيد. براي مثال برند Subway که هم نام قطار زيرزميني، ساندويچ‌ فروشي زنجيره‌اي و يک روزنامه است، حال اگر شما از اين نام با حجم عظيمي از اطلاعات در خصوص کابينت آشپزخانه، استفاده کنيد،  شما چه شانسي براي مطرح نمودن خودداريد ؟

7. دقت کنيد که اينترنت پذير باشد.
در اين دوره و زمان، اگر ميخواهيد کار و تجارتتان شکوفا شده و سودرسان باشد، وارد کردن آن به دنياي اينترنت يک ضرورت است. به همين دليل بايد دقت کنيد که نام تجاريتان براي اينترنت آشنا باشد. به اين معني که کاربران اينترنتي مشکلي براي دريافت اطلاعات درمورد کار شما از طريق نام تجاريتان نداشته باشند.
8. علامت تجاري (لوگو) هم در نظر داشته باشيد.
نام و علامت تجاري کاملاً با هم در ارتباط هستند. اگر ميخواهيد برند فوق العادهاي براي بيزنس خود داشته باشيد، مطمئن شويد که مردم بتوانند نام تجاري شما را با علامت تجاريتان مرتبط ببينند. بعنوان مثال برند “Apple” را در نظر بگيريد که لوگويي بسيار مستقيم و مشخص از شکل يک سيب دارد. اين باعث ميشود مردم بتوانند خيلي راحت آن برند را به خاطر بسپارند. چرا؟ زيرا به جاي اينکه فقط به حافظه زباني خود تکيه کنند، ميتوانند حافظه بصري آن برند را هم ذخيره کنند.
حال که ميدانيد ارتباط بين نام و علامت تجاري تا چه اندازه اهميت دارد، لازم است که به نامي فکر کنيد که آزادي بيشتري براي ساخت لوگو به شما ميدهد. معمولاً لوگوهاي تصويري بسيار قويتر از لوگوهاي کلمه اي هستند، به همين دليل بهتر است به نام تجاري فکر کنيد که سمبل شيء يا چيزي باشد.

9. ذات کارشما را در بر داشته باشد.
همانطور که کارتان بايد رويکرد فروش متفاوتي داشته باشد تا بتواند از رقيبانتان متمايز باشد، نام تجاري شما هم بايد اين متمايز بودن را نشان دهد. همچنين ميتوانيد از آن براي منعکس کردن قدرت شغل خود يا نشان دادن نوع خدمات و محصولاتي که ارائه ميکنيد استفاده کنيد.
بعنوان مثال موتور جستجوي “Google” را در نظر بگيريد که تصوير چشماني جستجوگر را در ذهن ايجاد ميکند. چنين نام تجاري باعث ميشود مخاطبين خيلي راحت بين علامت تجاري و آنچه شرکت به آنها ارائه ميکند ارتباط برقرار کنند و همين باعث ميشود آن را راحتتر به خاطر بسپارند.

شما هم مي توانيد با استفاده از اين راهنما براي شغل مرتبط با دکوراسيون و کابينت آشپزخانه خود، يک نام يا برند ايده آل انتخاب کنيد، اين روش خيلي بهتر از اين است که در بين يک ليست از برند هاي ثبت شده و استفاده شده توسط ديگران به دنبال نام يا برند خود باشيد.

پانته آ جهان باز / کابينت بانک
 
9نکته کليدي براي انتخاب نام مناسب براي شغل مرتبط با کابينت

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر