OK

 
مقالات...

آشپزخانه با کابینت زرد

به عقیده برخی از روانشناسان رنگ زرد، رنگ نشاط آور و آرامش بخش است. به علاوه این رنگ موجب تحریک ذهن شده و در تقویت حافظه نقش موثری دارد. از آنجا که آشپزخانه یکی از پرکاربردترین مکان های منزل محسوب می شود، انتخاب رنگی مناسب جهت طراحی دکوراسیون آن، اهمیت بسزایی دارد. در این مطلب با ایده های دکوراسیون آشپزخانه زرد آشنا می شویم.

آشپزخانه یکی از کاربردی ترین مکان های منزل، به شمار می آید. به همین دلیل طراحی دکوراسیون آشپزخانه، باید با دقت بیشتری صورت گیرد. این مکان علاوه بر زیبایی و جذابیت، باید نشاط آور باشد تا زمانی که فرد به مدت طولانی در آن قرار می گیرد، احساس خستگی نکند. ایده های دکوراسیون آشپزخانه با توجه به وسایل، نحوه چیدمان، رنگ ها و کابینت ها و … طراحی می شود.

یکی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی، رنگ دیوار ها و سطوح می باشد. رنگ دیوارها می تواند جلوه زیبایی به فضاهای منزل بدهد. رنگ زرد به دلایل زیادی گزینه مناسبی برای رنگ دیوار آشپزخانه می باشد. این رنگ علاوه بر ایجاد احساس نشاط در فرد، موجب روشن شدن فضا می شود. به همین دلیل گزینه مناسبی برای دیوار آشپزخانه های کوچک و تاریک می باشد. تصاویری زیر نمونه هایی از ایده های دکوراسیون آشپزخانه با دیوارهای زرد رنگ را نشان می دهد.

                   


شیک ترین کابینت های زرد آشپزخانه

کابینت یکی از جدا نشدنی ترین اجزا آشپزخانه به شمار می آید. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه زرد، از کابینت های زرد به منظور استفاده از فواید رنگ زرد، می توان استفاده نمود. کابینت های زرد، فضای آشپزخانه را روشن تر، جذاب تر و انرژی بخش می کند.

                      
آشپزخانه ترکیبی رنگ زرد با سایر رنگها

یکی از جدیدترین و شیک ترین ایده های طراحی آشپزخانه، طرح های ترکیبی است. با استفاده از یک یا دو رنگ در کنار رنگ زرد، می توان فضای آشپزخانه را بسیارزیبا طراحی نمود. این گونه ایده ها علاوه بر جذابیت، از یکنواختی فضا جلوگیری می کنند.

                                                                                     منبع : خانه زیبایی